Медведєв: сподіватися на скасування санкцій не варто

Дмитро Медведєв Копирайт изображения Reuters
Image caption Росія запровадила власні санкції проти країн Заходу

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, виступаючи на з'їзді "Єдиної Росії" заявив, що санкції найближчим часом не скасують, і "не варто сподіватися на чужі вибори".

Він також закликав "розпрощатися з ілюзіями".

Дмитро Медведєв додав, що треба припинити сподіватися "на прихід нових керівників іноземних".

"Все, що сталося, це надовго", - сказав російський прем'єр.

Президент США Дональд Трамп до вступу на посаду говорив, що міг би скасувати накладені на Росію санкції в обмін на якісь поступки.

Раніше пан Трамп в інтерв'ю британській газеті Times заявив, що готовий запропонувати президенту Росії Володимиру Путіну зняття санкцій в обмін на скорочення ядерних арсеналів.

"Проти Росії запроваджені санкції - давайте подивимося, чи не можна домогтися гарних домовленостей з Росією, - цитувала обраного президента Times. - Для початку, я вважаю, що ядерну зброю треба скорочувати, і скорочувати дуже істотно, це могло б бути складовою частиною цього процесу. Однак Росія зараз сильно страждає через санкції, а я думаю, що може статися щось таке, від чого багато людей виграють".

До цього Дональд Трамп в інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal заявив, що збереже санкції щодо Росії "принаймні на якийсь час".

Водночас він сказав, що може скасувати санкції, якщо Москва доведе свою користь у боротьбі з тероризмом, а також в досягненні інших цілей, які важливі для США.

"Якщо нам вдається порозумітися, і якщо Росія нам дійсно допомагає, якщо хтось робить дійсно чудові речі, то навіщо будь-кому зберігати санкції", - наводило видання слова Дональда Трампа.

Перші санкції запровадили у березні 2014 року проти окремих російських чиновників, причетних, на думку США, до анексії Криму. Тим, хто потрапив до списку, заборонили в'їзд в США, а їхні активи у країні заморозили.

Згодом США неодноразово розширювали список санкцій і включили до нього не тільки окремих людей, а й цілі галузі російської економіки. У Вашингтоні вважають, що Росія надавала пряму підтримку проросійським формуванням на сході України. Москва це заперечує.

Росія запровадила ембарго на постачання продовольства з США і країн, які ввели проти неї санкції.

Новини на цю ж тему