У Києві відкрили меморіальну дошку Коновальцю

Дошка Копирайт изображения UNIAN
Image caption Дошка з'явилася на вулиці Січових Стрільців

У Києві відкрили меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю.

Пам'ятний знак з'явився на будинку під номером 24 на вулиці Січових Стрільців, де колись була казарма січовиків.

"Цьогоріч ми починаємо згадувати боротьбу 1917-1921 років, яка стала основою відновлення незалежності України. Нам важливо нагадати, що у 1991 році українська незалежність не впала з неба", - сказав на відкритті дошки віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Міністр культури Євген Нищук у свою чергу висловив переконання, що барельєф важливий для молодого покоління, оскільки Євген Коновалець заклав ідею української незалежності, яку продовжили Юрій Шухевич, Степан Бандера, а нині її захищають сучасні воїни.

Участь у відкритті також взяли учні військової школи імені Євгена Коновальця, які й відкрили пам'ятний знак, а також духовенство.

Євген Коновалець був засновником Організації українських націоналістів. Його вважають "батьком українського визвольного руху ХХ сторіччя". Під час повстання проти гетьмана Скоропадського був військовим комендантом Києва, забезпечував у місті порядок.

Євгена Коновальця вбили у Роттердамі 23 травня 1938-го року. Він похований на тамтешньому кладовищі Кросвейк.

Дошку відкрили у рамках відначення Дня соборності України. З цього приводу президент Петро Порошенко виступив із промовою, у якій категорично відкинув ідею відмови від Донбасу.

У Києві, Харкові, Одесі, Львові та в інших містах відбулися акції із символічними "живими ланцюгами".

Окрім того, у Дніпрі відкрили пам'ятник воїнам армії Української народної республіки.

Новини на цю ж тему