Турчинов у спробі замаху на Геращенка звинуватив "спецслужби РФ"

Турчинов Копирайт изображения Reuters

Секретар РНБО Олександр Турчинов звинуватив російські спецслужби у спробі організувати замах на життя Антона Геращенка.

21 січня голова Служби безпеки України доповів президенту, що СБУ "припинила організований з території РФ замах на життя державного діяча" - одного з депутатів Верховної Ради.

"Попередня інформація дозволяє стверджувати, що замах був пов'язаний з його професійною діяльністю та викриттям росіян, причетних до злочинів на окупованій території України", - зазначив пан Турчинов.

Він твердить, що для організації нападів російські спецслужби створюють агентурну мережу з криміналітету та бойовиків, які воювали в "російських гібридних військах" на Донбасі.

"Їхня спецпідготовка та навчання здійснюються на території РФ, а також на окупованій території України", - сказав він.

Секретар РНБО вважає, що метою цих груп є ліквідація політичних та громадських діячів, а також журналістів для "нагнітання страху, створення хаосу та дестабілізації ситуації в Україні".

"Другий день народження"

22 січня депутат парламенту Антон Геращенко написав, що Служба безпеки затримала у Києві двох людей, які планували замах на нього.

"20 січня 2017 року - мій другий день народження", - написав парламентар.

Він також зазначив, що напередодні ввечері Шевченківський районний суд арештував затриманих на два місяці без права внесення застави.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Антон Геращенко пояснив, чому його хотіли вбити

"Підозрювані в організації моєї ліквідації є важливими свідками організації планомірного і цілеспрямованого державного тероризму з РФ. Їхні життя повинні бути поза небезпекою для того, щоб вони допомогли розкрити диверсійно-терористичну мережу", - заявив депутат.

Антон Геращенко наголосив, що один із затриманих нібито був достроково амністований владою анексованого Криму, обом може загрожувати довічне ув'язнення.

"Хочу попередити організаторів і замовників моєї ліквідації, що проект "Миротворець", який стоїть у всіх вас як кістка поперек горла, буде працювати незалежно від того, живий я чи ні", - додав він.

"Пов'язані злочини"

22 січня ситуацію прокоментував керівник МВС Арсен Аваков, який є соратником пана Геращенка.

Він назвав замах на члена парламенту Антона Геращенка "елементом у ланцюзі низки злочинів, що утворюють систему з центром впливу поза Україною".

"Нацполіція та СБУ мають факти і матеріали розслідувань щодо ще низки епізодів, як вчинених, так і вбивств, яким вдалося запобігти, розроблених злочинцями за схожою схемою", - написав він у Facebook.

Він назвав затриманих напередодні людей, яких підозрюють у замаху на життя Антона Геращенка, кілерами і сказав, що Національна поліція працює над низкою пов'язаних справ.

"Питання оприлюднення цих матеріалів наразі обговорюється в органах розслідування", - додав міністр.

Копирайт изображения AFP/SERGEY BOBOK
Image caption Арсен Аваков каже, що "центр впливу" у цих справах розташований за межами України

Сліди РФ?‎

‎"Вчора (у п'ятницю. - Ред.) співробітниками СБУ викрито та припинено на етапі виконання замах на життя ‎державного діяча України - народного депутата", - заявив 21 січня голова СБУ Василь Грицак.

Він додав, що парламентаря охороняє спецпідрозділ СБУ "Альфа", не назвавши при цьому його імені.

У результаті операції правоохоронці затримали двох підозрюваних - громадян України. Один ‎із них - чоловік 1980 року народження, уродженець Донецької області, тричі судимий за ‎крадіжки. Інший - уродженець Криму, 1978 року народження, двічі засуджений за розбій. ‎

За словами пана Грицака, обидва затриманих відбували покарання у колонії в Криму, а після ‎звільнення виїхали до Росії, після чого прибули до України.

"У нас є підозра, що вони ще мали ‎відбувати покарання, але були достроково звільнені", - зауважив голова СБУ.

За інформацією СБУ, затримані мали закласти вибуховий пристрій під автомобіль ‎депутата, щоб він підірвався на місці або під час руху. Під час затримання у ‎підозрюваних вилучили вибухівку.

Василь Грицак також стверджує, що до замаху причетні спецслужби Росії.‎

У липні минулого року невідомі підірвали у центрі Києва автомобіль, який був власністю керівника видання "Українська правда" Олени Притули. Внаслідок вибуху за кермом загинув журналіст Павло Шеремет. Правоохоронці розслідують його смерть як замовне вбивство.

Новини на цю ж тему