Трамп підписав указ про вихід США із Транстихоокеанського партнерства

Трамп підписав указ про вихід США із транстихоокеанського партнерства Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп підписав указ про вихід США із транстихоокеанського партнерства

Президент США Дональд Трамп підписав указ щодо виходу США із торгівельної угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП).

Пан Трамп обіцяв зробити це під час своєї виборчої кампанії. У такий спосіб новий президент почав змінювати торгівельну політику США.

Раніше пан Трамп заявляв, що ТТП є потенційною катастрофою для США.

За його словами, для його країни вигідніше укладати двосторонні торгівельні угоди, які прийдуть на зміну ТТП.

Такі угоди, на думку пана Трампа, дозволять повернути промисловість і робочі місця до США.

У понеділок Дональд Трамп обіцяв значно знизити податки і спростити регулювання для компаній, які збережуть у США робочі місця. Цьому передувала зустріч із представниками великих промислових компаній.

Компанії, які виведуть промислове виробництво із США, отримають "дуже великі податки на кордоні", зазначив пан Трамп.

Транстихоокеанське партнерство (ТТП) - торговий пакт, який у лютому 2016 року підписали 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Крім США, учасниками стали Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Мексика, Перу, Чилі, Малайзія, Бруней, Сінгапур і В'єтнам. На країни, які входять у союз, припадає 40% всієї світової економіки.

Учасники угоди вважали, що вона допоможе зміцнити економічні зв'язки в регіоні. Пакт передбачав скорочення торгових тарифів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Його прихильником був колишній президент США Барак Обама.

Журналісти і експерти вважають, що Пан Трамп також перегляне Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, яку уклали між собою США, Канада і Мексика.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему