Фермери засипали штаб-квартиру ЄС сухим молоком під час протесту

Сухе молоко Копирайт изображения Reuters

Європейські молочні фермери, які незадоволені падінням цін на свою продукцію, розпорошили тонни сухого молока над штаб-квартирою ЄС, де у понеділок міністри сільського господарства вели переговори.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Розгнівані фермери засипали вулиці сухим молоком

Десятки фермерів із Бельгії, Німеччини, Франції, Нідерландів і Литви за допомогою потужного розпилювача перетворили Європейська раду в "засніжену" будівлю.

Копирайт изображения Getty Images

Перевиробництво молока у ЄС призвело до падіння цін на молочну продукцію та банкрутства багатьох фермерів останнім часом.

Наприкінці листопада Єврокомісія вирішила виставити на продаж частину запасів сухого молока, які понад рік накопичувалися у державах-членах Євросоюзу.

Копирайт изображения Getty Images

Це молоко виробили у період максимального падіння цін, коли влада ЄС скуповувала у селян їхню продукцію.

Єврокомісія обіцяла, що не продаватиме накопичені запаси, проте після "сигналів про підйом молочного ринку" вирішила продати сухе молоко. Фермери виступають проти цього рішення.

Фермери Євросоюзу в останні роки отримували субсидії від влади. Вони провели серію протестів в Брюсселі, виступаючи проти зниження цін на продукти харчування у ЄС. За їх словами, високі витрати позбавляють їх коштів для існування.

Новини на цю ж тему