Блокування в'їздів до Києва: палять шини

На траси привезли шини Копирайт изображения Reuters
Image caption На траси привезли шини

Більше п'яти годин триває акція протесту автомобілістів, які частково заблокували в'їзди до Києва з вимогою вирішити питання розмитнення авто.

Близько 200 людей і кілька десятків автомобілів зібралися на в'їздах до Києва по Бориспільській, Житомирській, Варшавській і Одеській трасах. Учасники протесту заблокували по одній і дві смуги на дорогах, припаркувавши там машини.

На деяких пунктах мітингувальники підпалили на узбіччях шини та розклали багаття, повідомляє поліція.

Вони заявили, що хочуть привернути увагу влади до теми розмитнення автомобілів, придбаних за кордоном.

Протестувальники закликають ухвалити законопроект 5567, який врегульовує використання машин з іноземними номерами.

Законопроект пропонує запровадити "умовне часткове звільнення від оподаткування" ввезених з-за кордону авто і встановити за це "справедливу плату".

Image caption Затор на Варшавськй трасі

Як зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці, до України вже ввезли близько 1,5 млн авто з іноземними номерами. Такі автомобілі заїжджають за різними схемами, в тому числі цьому сприяє корупція на митниці.

Автори документу пропонують перевести цей процес у легальне русло, спонукати українців відмовитись від послуг нерезидентів для ввезення авто, щоб "припинити відтік готівкової маси за кордон".

Законопроект пропонує ввести за авто щомісячний платіж 0,5% від суми, яку вони б сплатили при розмитненні. Йдеться про авто, яким 7 і більше років. Для новіших вживаних авто і так діють пільгові умови розмитнення.

На Бориспільській і Одеських трасах перекрили по дві смуги. На дорогах є значні затори.

Поряд з протестувальниками чергує патрульна поліція. Грубих порушень правопорядку правоохоронці не зафіксували.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему