Грема Філліпса вивели з британського парламенту

Грема Філліпса вивела поліція Копирайт изображения twitter.com/UkrEmbLondon/
Image caption Грема Філліпса з приміщення вивела поліція

Поліція вивела британського журналіста Грема Філліпса зі зустрічі у парламенті в Лондоні, присвяченій відносинам України та Великої Британії.

"Ніхто не може зіпсувати стосунки Британії і України, навіть російська маріонетка-пропагандист Грем Філліпс, якого поліція вивела з парламенту", - заявила посол України у Британії Наталя Галібаренко, яку у Twitter цитує посольство.

Зустріч у британському парламенті стосувалася 25-ї річниці встановлення дипломатичних стосунків між Україною і Великою Британією.

Під час заходу пан Філліпс почав кричати, чому "Лондон підтримує Київ, коли українські війська стріляють по мирних жителях Донбасу". У відповідь присутні кричали, що він "брехун".

Філліпс записав відео свого "виступу" і опублікував його у Twitter.

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Грем Філліпс знімав обмін полоненими на Донбасі

Депутат Верховної Ради Світлана Заліщук, яка була присутня на зустрічі у британському парламенті, заявила, що "Росія веде гібридну війну проти України за допомогою кібератак, брудної пропаганди, сотень танків і тисяч солдатів".

"А кому ти потрібен зараз безрукий?"

Британський журналіст Грем Філліпс співпрацював з російськими ЗМІ. Він фільмував дії бойовиків, відвідував непідконтрольні Києву території.

У вересні 2016 року з'явилося відео, на якому Філліпс ображав звільненого з полону тяжкопораненого українця Володимира Жемчугова, в якого немає обох рук і був сильно пошкоджений зір. Філліпс наполегливо з'ясовував, хто "зомбує" Жемчугова і питав: "А кому ти потрібен зараз безрукий?".

Після цього посол України у Британії просила Лондон "зупинити пропагандистську діяльність Грема Філліпса". У відповідь на це британське попольство відповіло, що "Україна сама має відреагувати на дії Грема Філліпса, якщо він порушив українське законодавство".

Копирайт изображения facebook.comiryna.gerashchenko
Image caption Володимир Жемчугов під час обміну полоненими

"Я бачила відеозапис обміну полоненими минулого тижня, та... вражена поведінкою Грема Філліпса щодо Володимира Жемчугова. На моє переконання, це не журналістика", - йдеться в письмовій відповіді Джудіт Гоф, посла Британії в Україні.

Утім, вона пояснила, що британський уряд не може позбавити його паспорта, бо Філліпс не здійснив на території своєї країни правопорушень, які б дали підставу заборонити йому виїзд за межі Британії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему