Екклстоун більше не керуватиме "Формулою-1"

Екклстоун Копирайт изображения Getty Images
Image caption 86-річний Екклстоун керував "Формулою-1" близько 40 років

Новий власник "Формули-1", американська компанія Liberty Media, звільнила Берні Екклстоуна з посади генерального промоутера гонок, яку він обіймав кілька десятиліть.

За словами самого Екклстоуна, його позбавили всіх повноважень і призначили почесним президентом "Формули-1". При цьому, зізнався бізнесмен, він не зовсім розуміє, що це за посада і що на ній потрібно робити.

Місце Екклстоуна посяде Чейз Керрі, відомий як соратник медіамагната Руперта Мердока і віце-президент компанії XXI Century Fox.

Компанія Liberty Media анонсувала придбання "Формули-1" ще у вересні, однак офіційно угоду уклали тільки зараз. Восени компанія обіцяла, що Екклстоун збереже свою посаду.

Суму операції оцінюють приблизно у 4,4 млрд доларів.

Берні Екклстоун починав свою кар'єру як гонщик, але істотних успіхів не досяг. Він перекваліфікувався спочатку на особистого менеджера для гонщиків, а потім - на директора команди Brabham.

У 1970-х роках Екклстоун, який увійшов на той час в асоціацію конструкторів "Формули-1", уклав кілька вигідних угод з різними телеканалами, продавши їм права на трансляцію гонок за незвично великі на той час гроші.

Саме з ім'ям Екклстоуна пов'язують різке зростання популярності "Формули-1" і прихід у неї великих грошей.

У результаті цього його стали вважати фактично головною людиною у "Формулі-1".

Як Екклстоун за чотири десятиліття зробив революцію в спорті:

  • Він купив команду Brabham і виграв з нею два титули чемпіона світу.
  • Перетворив "Формулу-1" на найбільшу щорічну спортивну подію у світі, яку випереджають лише Олімпійські ігри і Чемпіонат світу з футболу.
  • Забрав у команд комерційні права, ставши мільярдером.
  • Захистився від кримінального переслідування за звинуваченнями у шантажі, які виникли після серії продажів цих прав.
  • Відомий своїми суперечливими висловлюваннями, зокрема заявою про те, що Адольф Гітлер "міг доводити справи до кінця" і порівнням жінок із "побутовою технікою".