Поланскі відмовився вручати "Сезар" після протестів феміністок

Поланскі Копирайт изображения AFP
Image caption Французька академія мистецтв і кінематографічних технологій поки що не коментувала рішення Поланскі

Всесвітньо відомий режисер Роман Поланскі відмовився виконувати обов'язки голови журі однієї з головних французьких кінопремій - "Сезар" - після того, як у суспільстві здійнялася хвиля обурення щодо справи про розбещення неповнолітньої, яку проти нього порушили 40 років тому.

Представники постановника сказали агентству France Presse, що полеміка довкола імені автора несправедлива.

Міністр з прав жінок Лоранс Россіньоло в понеділок сказала, що вибір режисера польського походження на голову журі "легітимізує насильство".

Феміністки з організації Osez Le Feminisme заявили, що режисер як "сексуальний ґвалтівник" залишається безкарним, оскільки користується своїм зоряним статусом.

Минулого тижня активістка Клементин Вань запустила на сайті change.org петицію за відсторонення режисера від головування на фестивалі. За п'ять днів її підписали понад 60 тисяч осіб.

Цікаво, що петиція містить хештег #BoycottCesar ( "#БойкотуйтеСезар"), але при цьому адресована оргкомітету премії.

При цьому ряд діячів мистецтва, включно з членами оргкомітету "Сезара", публічно стали на бік Поланскі, вважаючи, що звинувачення 40-річної давності в 2017 році вже не актуальне.

Втеча з США

83-річного режисера звинуватили в зґвалтуванні неповнолітньої Саманти Геймер у 1977 році. Тоді він проживав у Каліфорнії.

У 1978 році Поланскі визнав у суді свою провину, після чого таємно покинув США, де йому загрожувало ув'язнення до 50 років.

Сама постраждала, Саманта Геймер, неодноразово говорила в зрілому віці, що вважає вимушене вигнання режисера більш ніж достатнім покаранням, однак американська прокуратура не має наміру припиняти справу.

Кінорежисер живе в Парижі, але також володіє квартирою в Кракові.

У 2015 році польський суд розглядав запит США про екстрадицію режисера, але відхилив його.

Фільми Поланскі, створені і до, і після втечі з США, не раз отримували престижні міжнародні премії.

Він є лауреатом "Оскара" за фільм "Піаніст" і номінувався на цю нагороду ще чотири рази. Однак отримати присуджений йому "Оскар" в 2002 році режисер не зміг, бо не наважився поїхати в США.

Крім цього, Поланскі створив стилістично різноманітні картини, такі як "Ніж у воді", "Дитина Розмарі", "Гіркий Місяць", "Дев'ята брама", "Різанина" і "Венера в хутрі".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему