Суд у Москві продовжив арешт Роману Сущенку

Роман Сущенко Копирайт изображения AFP
Image caption Українського журналіста ФСБ Росії вважає шпигуном головного управління розвідки міністерство оборони України

Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт підозрюваного у шпигунстві українського журналіста Романа Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року.

Про це його адвокат Марк Фейгін повідомив у Twitter.

На засіданні суду був присутній консул України Геннадій Брескаленко, який надав суду листа від імені тимчасово повіреного України в РФ Руслана Німчинского, де зазначено, що посольство готове розмістити Романа Сущенка в гостьовому будинку при дипмісії в разі переведення його під домашній арешт.

Заміни тримання під вартою на домашній арешт домагався і адвокат Марк Фейгін, проте суд не погодився на це.

Як передає кореспондент агентства УНІАН із зали суду, перед початком засідання Роман Сущенко подякував своїй сім'ї, колективу інформагентства "Укрінформ" та всім небайдужим за підтримку.

"Зі мною все добре, почуваю себе нормально, все буде добре. Я вас люблю", - сказав він.

Журналіст також повідомив, що отримав листи від президента Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна, в яких сказано, що вони роблять все необхідне для його звільнення.

"Зміст цих листів дає сили сподіватися на оптимістичне рішення в майбутньому. Хотів би подякувати їм за допомогу і зусилля, які вони докладають для вирішення в позитивному ключі моєї долі", - сказав Роман Сущенко і побажав співвітчизнакам "єдності і уникати ненависті".

Власний кореспондент державного агентства "Укрінформ" у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві 30 вересня 2016 року.

7 жовтня йому висунули звинувачення у шпигунстві.

ФСБ Росії твердить, що Роман Сущенко є співробітником головного управління розвідки міноборони України. Українське відомство ці заяви заперечувало.

24 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію "Про напади на журналістів і свободу слова у Європі", у якій закликала Росію звільнити Романа Сущенка, звинуваченого у шпіонажі, а також зняти звинувачення "сепаратизм" проти журналістів Ганни Андрієвської, Наталії Кокоріної та Миколи Семени.

Новини на цю ж тему