Можливий посол США у ЄС: євро може скоро зникнути

Тед Маллок
Image caption Професор Тед Маллок - економіст і колишній виконавчий секретар ООН в Женеві

Професор Тед Маллок, якого, наскільки відомо, Дональд Трамп хоче призначити послом США в ЄС, очікує, що на єдину європейську валюту очікує крах протягом найближчих 18 місяців.

В інтерв'ю ВВС, він також сказав, що протягом трьох місяців Британія могла б укласти зі США торговельну угоду, яка б влаштувала обидві сторони.

На думку Маллока, так званий "чистий", або "жорсткий" "брекзит" був би найкращим варіантом для Британії.

Щойно Британія вийде із загального ринку й митного союзу, вона зможе ігнорувати "брюссельську бюрократію" і укласти торгову угоду сама.

"Правильна енергія"

Прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей може стати першим іноземним лідером, який зустрінеться з новим американським президентом. Вона вирушає до Вашингтона в п'ятницю.

Серед іншого, обидва лідери обговорять можливість укладення торгового договору між США і Британією.

"Я хотів би нагадати, що більшість угод про злиття чи купівлю компаній укладаються приблизно протягом трьох місяців", - сказав професор Маллок.

"Ті з нас, хто працював на Волл-Стріт або в лондонському Сіті, знають, що якщо ви посадите в правильну кімнату правильних людей, у яких достатньо хорошої інформації і багато енергії, - а у Трампа, безсумнівно, багато енергії, - то можна домогтися результатів", - додав він.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп зустрівся з Тедом Маллоком на початку січня

"Як на мене, якщо відрізати [від цього процесу] бюрократів, то на це не знадобиться ні два, ні сім років".

"Звичайно, слід вирішити розбіжності і піти на певні компроміси, але це можливо", - зауважив Тед Маллок.

"Угода не буде підписана у Вашингтоні цієї п'ятниці, але, можливо, буде укладена рамкова угода, яка дозволить призначеним людям почати переговори за зачиненими дверима, і на це може піти лише 90 днів", - наголосив він.

Роль Брюсселя

Хоча це і не підтверджено офіційно, практично всі оглядачі переконані, що Дональд Трамп хоче призначити Маллока послом у Європейському Союзі.

На початку січня Маллок, економіст і колишній виконавчий секретар ООН в Женеві, зустрівся з Трампом в його хмарочосі в Нью-Йорку.

Якщо президент схвалить його кандидатуру, то держсекретар Рекс Тіллерсон висуне її на схвалення сенатом.

Копирайт изображения Alex Wong
Image caption Сенат уже схвалив призначення Рекса Тіллерсона на посаду держсекретаря

ЄС уже неодноразово вказував, що, згідно із законами Євросоюзу, Британія не може вести переговори про торговельні угоди з іншими країнами, поки вона перебуває у складі ЄС.

Більшість фахівців вважають, що таку угоду неможливо укласти за три місяці, оскільки слід вирішити такі складні питання, як, наприклад, імпорт продовольства, а також питання, пов'язані з фінансовим сектором і фармацевтичною індустрією.

Крім того, необхідна якась угода щодо імміграції.

До того ж, Британія ще не стала автономним членом СОТ, яка лишається арбітром угод про вільну торгівлю.

Втім, Тед Маллок вважає, що Британія може укласти зі США договір про вільну торгівлю набагато раніше, ніж це вдасться зробити ЄС.

Крім того, вважає він, результати цьогорічних виборів в Нідерландах, Франції та Німеччини можуть завдати серйозного удару по Європейському Союзу.

"Особисто я не впевнений, що буде існувати Європейський Союз, з яким можна було б проводити торгові переговори", - каже він.

"Я думаю, Дональд Трамп налаштований різко негативно відносно наднаціональних організацій. Він надає перевагу двостороннім відносинам з незалежними країнами", - додає фахівець.

Переговори між США і ЄС про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство, на думку професора Маллока, "безплідні".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему