Коти такі ж розумні, як і собаки - вчені

кіт і собака Копирайт изображения Thinkstock

Думку про те, що собаки розумніші за кішок, знову поставили під сумнів.

За словами японських науковців, кішки так само добре як собаки можуть впоратися з деякими тестами на пам'ять, і це означає, що вони можуть бути настільки ж розумними.

Дослідження, у якому взяли участь 49 домашніх котів, показало, що вони можуть згадувати приємний досвід, який вони мали, - наприклад їжу або улюблену закуску.

Собаки також демонструють цей тип спогадів. Вони пам'ятають про конкретну подію, і такий вид пам'яті відомий як епізодична пам'ять.

Люди часто свідомо намагаються відтворити минулі події зі свого життя, наприклад, що вони їли на сніданок, перший день на новій роботі або весілля.

Ці спогади унікальні для цієї конкретної людини.

Психолог з Університету Кіото Сахо Такагі розповідає, що і коти, і собаки можуть згадувати одиничний минулий досвід. Це свідчить, що, можливо, у них є епізодична пам'ять, подібна до людської.

"Епізодичну пам'ять пов'язують з інтроспективною функцією розуму. Наше дослідження може означати, що у котів є певний тип свідомості", - розповіла вона BBC News.

Копирайт изображения T Allen
Image caption Коти можуть насолоджуватися спогадами?

"Існує цікаве припущення, що кішки можуть насолоджуватися спогадами, як і люди".

"Кішки можуть бути такими ж розумними як собаки, попри усталену думку людей, що собаки - набагато розумніші", - додає фахівець.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему