Трамп може поговорити з Путіним у суботу

Трамп Копирайт изображения AFP

Прес-служба Кремля заявила, що перша телефонна розмова російського президента Володимира Путіна з президентом США Дональдом Трампом може відбутися вже в цю суботу, 28 січня.

Раніше американський телеканал CNN також повідомив, що розмова між Путіним і Трампом запланована на суботу. При цьому телеканал CNN посилався на заяву чиновника з адміністрації Трампа.

Володимир Путін і Дональд Трамп уже говорили по телефону, але це сталося ще до вступу Трампа на посаду президента. Незабаром після листопадових президентських виборів у США російський лідер привітав Трампа з перемогою.

Як передавала прес-служба Кремля, політики погодилися, що нинішні відносини між країнами незадовільні, і виступили за їхнє поліпшення. Путін побажав Трампу успіхів.

Дональд Трамп ще в ході своєї передвиборної кампанії вважався проросійським кандидатом. Він відкрито виступав за нормалізацію відносин з Росією. Надію на нормалізацію цих відносин висловлювали і в Кремлі.

Трамп і Путін заочно обмінювалися компліментами, хоча згодом обидва президенти заявили журналістам, що особисто не знайомі і взагалі мало один про одного.

При цьому Москва заперечувала, що вже тоді вважала Трампа зручнішим для себе кандидатом на пост президента США, зазначаючи, що готова співпрацювати з новим американським лідером незалежно від того, хто переможе на виборах.

Проте багато в США вважають, що Трамп дійсно був для Москви кращим кандидатом, оскільки його суперниця Гілларі Клінтон, навпаки, робила вкрай різкі заяви щодо зовнішньої політики Росії.

Незадовго до інавгурації Трампа в пресі з'явилася інформація, що Путін може стати першим закордонним лідером, з яким новий президент США зустрінеться після вступу на посаду.

Повідомлялося, що зустріч може відбутися на нейтральній території - в ісландському Рейк'явіку. Однак обидві сторони спростували цю інформацію, а в Кремлі заявили, що перша зустріч Путіна з Трампом відбудеться в кращому випадку через кілька місяців.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Росія збирала компромат на Трампа з метою впливати на нього. У Кремлі і сам пан Трамп заперечували цю інформацію.

У Трампа на 27 січня запланована зустріч з прем'єром Британії Терезою Мей.

Новини на цю ж тему