Маккейн сподівається, що Трамп "покладе край" спекуляціям про зняття санкцій з Росії

МакКейн Копирайт изображения Getty Images

Впливовий сенатор-республіканець Джон Маккейн висловив сподівання, що Дональд Трамп покладе край спекуляціям про можливе зняття санкцій із Росії.

"Запланована телефонна розмова президента Дональда Трампа і Володимира Путіна - серед поширених спекуляцій про те, що Білий дім розглядає зняття санкцій проти Росії. ... Я сподіваюся, що президент Трамп покладе край цим спекуляціям і відхилить такий нерозважливий курс", - сказано на офіційній сторінці пана Маккейна у Facebook,

"Якщо ж він цього не зробить, я зі своїми колегами працюватиму над тим, щоб кодифікувати санції проти Росії у закон", - додав пан Маккейн.

У п'ятницю Білий дім повідомив, що в суботу пан Трамп поговорить із паном Путіним по телефону.

Як очікують, лідери обговорять двосторонні відносини і національну безпеку.

Також пан Трамп поговорить із канцлером Німеччини Ангелою Меркель і французьким президентом Франсуа Олландом.

Речник Кремля підтвердив розмову між Трампом і Путіним. Але припустив, що вона навряд чи закінчиться конкретними домовленостями.

Водночас радниця Трампа Келліенн Конвей у п'ятницю сказала Fox News, що зняття санцій "вивчається".

"Припускаю, що вони обговорять - в інтересах своїх країн - як співпрацювати з питань, де можна знайти спільний ґрунт, і як ці дві нації могли би, можливо, боротися з радикальним ісламським тероризмом", - також сказала вона CBS News.

У четвер журналіст американського видання Politico Сьюзан Гласс заявила, що в адміністрації Трампа є "проект указу, який пом'якшить санкції проти Росії".

"Чула, що в адміністрації Трампа є проект указу, який пом'якшить санкції проти Росії. Чи буде він підписаний раніше, ніж Тіллерсон стане держсекретарем?" - написала у Twitter журналіст Сьюзан Гласс.

Але в Кремлі заявили, що не можуть оцінити достовірність цих повідомлень.

"Нічого про це не відомо, і, наскільки я розумію, інформація знеособлена, і не знаю, наскільки вона відповідає дійсності", - так журналістам прокоментував це питання прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

У неділю стало відомо, що американські сенатори готують законопроект, який завадив би Трампу зняти санкції проти Росії. Серед ініціаторів проекту є як демократи, так і республіканці.