Google відреагувала на рішення Трампа щодо мігрантів

Протест активістів щодо міграційної політики президента Дональда Трампа у Нью-Йорку Копирайт изображения Getty Images
Image caption Протест активістів щодо міграційної політики президента Дональда Трампа у Нью-Йорку

Google відкликала до США співробітників, які подорожували, після наказу президента Дональда Трампа щодо обмеження в'їзду для громадян семи країн, де переважають мусульмани.

У компанії побоюються, що працівники можуть не встигнути повернутися до того, як вступить в силу обмеження на в'їзд іммігрантів до США, який напередодні підписав президент країни Дональд Трамп.

Громадянам шести країн, у тому числі Ірану й Іраку, не видаватимуть візи протягом подальших трьох місяців.

У Google розповіли BBC, що стурбовані новим рішенням і будь-якими заходами, які унеможливлять наймати талановиті кадри в США.

Бізнес-кореспондент BBC Джо Лайнам пояснив, що наказ президента Трампа призведе до того, що тисячі громадян з Ірану, Іраку, Сирії, Ємену, Судану, Сомалі та Лівії не пускатимуть на рейси до США. Це стосується і тих, хто має "зелену карту" (дозвіл для постійних жителів).

Пан Трамп сказав, що захід "стримуватиме радикальних ісламських терористів зі США".

Правозахисні групи вважають, що зв'язку між сирійськими біженцями в США й тероризмом немає.

Деякі мандрівники вже повідомляють, що люди з країн, які пан Трамп вніс до списку, не можуть потрапити на рейси та вилетіти до США.

Копирайт изображения AFP

Американо-арабський антидискримінаційний комітет повідомив, що заборона стосується "власників грін карт та інших віз".

Там радять громадянам із країн, які потрапили під заборону, але живуть у США, не виїжджати за кордон.

Деякі республіканці підтримали рішення пана Трампа, у тому числі спікер Палати представників Пол Райан, який сказав, що це "час, аби переглянути й посилити процес отримання та перевірки віз".

Нова політика також впливає на поїздки до родичів.

Іракський журналіст, який живе в США, Мохаммед аль-Раві, заявив на Facebook, заявивши, що його батько був відмовився від польоту із Лос-Анджелеса в Катар.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп підписав наказ відразу після церемонії вступу Джеймса Маттіса на посаду міністра оборони

Джамал Абді з Національної ірано-американської ради повідомив журналістам Pro Publica, які займаються розслідуваннями: "Нас завалюють дзвінками й питаннями про те, як це впливатиме на людей."

Національна ірансько-американська рада говорить, що подасть до суду проти розпорядження президента.

Рішення пана Трампа також багато кого хвилює в "Силіконовій долині", де в індустрії технологій працюють люди не американського походження.

Засновник Facebook Марк Цукерберг опублікував довгий допис і заявив, що він "стурбований" розпорядженнями президента. Він також зазначив, що він, як і багато американців, є нащадком іммігрантів.

Новини на цю ж тему