Мей: Британія і Туреччина розширять торгові зв'язки

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом Копирайт изображения Getty Images
Image caption Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом

Тереза Мей заявила, що Велика Британія збільшить торговельні взаємини з Туреччиною. Про це вона заявила після переговорів із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Прем'єр-міністр зазначила, що Туреччина є одним із "найстаріших друзів" Британії, але на основі цих взаємин можна ще багато чого побудувати.

Пан Ердоган заявив, що Туреччина має мету підвищити обіг торгівлі з Британією до $20 млрд на рік, від $15.6, які є зараз.

Пані Мей і пан Ердоган обговорили також питання Кіпру, Сирії, а також авіаційної безпеки.

Прем'єр-міністр сказала, що вони дійшли згоди щодо спільної робочої групи, яка підготує ґрунт для торгових взаємин між країнами після "брекзиту".

Під час спілкування з пресою, пані Мей сказала: "Ви згадали, пане президенте, про можливості для розширення торгівлі між нашими двома країнами, і ми обговорювали це".

Тереза Мей описала переговори як "дуже плідні".

Копирайт изображения Getty Images

Перший візит прем'єр-міністра до Туреччини припадає на час, коли пан Ердоган збільшив тиск на опонентів після провалу військового перевороту в липні 2016 року.

На питання перед початком переговорів, чи підніме пані Мей питання щодо порушення прав людини після перевороту, прес-секретар сказала, що Велика Британія "висловила тверду підтримку демократії та інститутам Туреччини після перевороту".

Майже місяць тому, 39 осіб було вбито під час нападу в нічному клубі Стамбулу напередодні Нового року.

Пані Мей приїхала до Анкари зі США, де вона зустрілася із президентом США Дональдом Трампом.

Міністр із питань "брекзиту" Девід Девіс передбачає "раунд світових торговельних угод", на обговорення яких витратять від 12 до 24 місяців. Вони вступлять у силу, коли Британія залишить ЄС.

Уряд планує почати офіційний дворічний процес виходу із ЄС, із виконання 50-ї статті Лісабонського договору до кінця березня.

Новини на цю ж тему