Путін і Трамп поспілкувалися телефоном

Дональд Трамп Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін провели телефонні переговори - уперше після інавгурації пана Трампа.

Подробиці бесіди поки не повідомляють.

Під час розмови були віце-президент США Майкл Пенс, помічник президента з національної безпеки Майкл Флінн, начальник апарату співробітників Білого дому Райнс Прібес і політичний радник президента Стівен Беннон.

Перед цією розмовою, пан Трамп 45 хвилин спілкувався телефоном із канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Російський президент був одним із п'яти іноземних лідерів, із якими пан Трамп проводив телефонні переговори.

Пан Путін і Пан Трамп раніше вже говорили по телефону, але це було ще до інавгурації президента США. Тоді російський президент привітав його з перемогою на виборах у листопаді.

Деякі ЗМІ раніше припустили, що під час телефонної розмови пан Трамп може, навіть, повідомити пану Путіну про зняття американських санкцій.

Однак у п'ятницю під час спільної із британським прем'єром прес-конференції Дональд Трамп заявив, що поки занадто рано обговорювати санкції, які ввів щодо Москви його попередник.

Він підкреслив, що сподівається на хороші відносини з російським президентом і на спільну з Росією боротьбу з тероризмом.

"Я сподіваюся, що у нас будуть фантастичні відносини, - сказав на прес-конференції пан Трамп. - Це можливо. Можливо, цього і не станеться. Подивимося, що буде".

Британський прем'єр Тереза ​​Мей тоді зазначила, що буде наполягати на збереженні санкцій проти Росії до виконання Москвою Мінських угод.

Копирайт изображения AFP

Дональд Трамп ще в ході своєї передвиборної кампанії вважався проросійським кандидатом. Він відкрито виступав за нормалізацію відносин з Росією. Надію на нормалізацію цих відносин висловлювали і в Кремлі.

Пан Трамп і Пан Путін заочно обмінювалися компліментами, хоча згодом обидва президенти заявили журналістам, що особисто не знайомі і взагалі мало один про одного.

При цьому Москва заперечувала, що вже тоді вважала Трампа зручнішим для себе кандидатом на пост президента США, зазначаючи, що готова співпрацювати з новим американським лідером незалежно від того, хто переможе на виборах.

Проте багато в США вважають, що Трамп дійсно був для Москви кращим кандидатом, оскільки його суперниця Гілларі Клінтон, навпаки, робила вкрай різкі заяви щодо зовнішньої політики Росії.

Незадовго до інавгурації Трампа в пресі з'явилася інформація, що Путін може стати першим закордонним лідером, з яким новий президент США зустрінеться після вступу на посаду.

Повідомлялося, що зустріч може відбутися на нейтральній території - в ісландському Рейк'явіку. Однак обидві сторони спростували цю інформацію, а в Кремлі заявили, що перша зустріч Путіна з Трампом відбудеться в кращому випадку через кілька місяців.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Росія збирала компромат на Трампа з метою впливати на нього. У Кремлі і сам пан Трамп заперечували цю інформацію.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему