Порошенко порівняв Битву під Крутами з конфліктом на Донбасі

Копирайт изображения УНІАН
Image caption 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами 1918 року між силами Центральної Ради УНР та більшовиками (фото реконструкції 2009 року)

Президент України оприлюднив звернення до Дня пам'яті Битви під Крутами.

"Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців - старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів", - йдеться у зверненні.

"29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ московсько-більшовицької орди", - відзначив президент.

"Нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв'язала війну і заперечує свою агресію, намагаючись поширити у світі міф про внутрішній конфлікт в нашій державі", - додав глава держави.

Росія послідовно заперечує участь своїх кадрових військ у конфлікті на Донбасі, однак визнає присутність там "російських добровольців".

"Окремо хочу звернутися сьогодні до наших воїнів, які у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Національної поліції відстоюють наше право творити власну державу. Прийміть щиру вдячність Українського народу за вашу чесну й героїчну щоденну працю", - наголосив Петро Порошенко.

Своє звернення у неділю оприлюднив і прем'єр Володимир Гройсман: "Вклоняюся мужності юних героїв, які боролися за Україну. Пам'ятаємо!"

Копирайт изображения Володимир Гройсман
Image caption Про річницю подій під Крутами висловився і прем'єр-міністр Володимир Гройсман

29 січня 1918 року в бою поблизу станції Крути, що на Чернігівщині - за 130 кілометрів від Києва, проти кількатисячної більшовицької армії Михайла Муравйова виступили малочисельні загони Української Центральної Ради.

Серед захисників були і п'ятнадцяти- та вісімнадцятирічні студенти й гімназисти.

Бій був нетривалий, але своє завдання загін Центральної Ради виконав - він затримав рух більшовицької армії у напрямку Києва.

Внаслідок зіткнення основна частина захисників Крут відступила до столиці, але частина загону гімназистів потрапила у полон та була розстріляна.

Новини на цю ж тему