Суд дозволив мігрантам тимчасово не виконувати указ Трампа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У нью-йоркському аеропорті пройшли протести проти указу Трампа

Федеральний окружний суд Нью-Йорка наклав тимчасову заборону на висилку мігрантів з діючими американськими візами з аеропортів США всупереч указу президента Дональда Трампа.

Таким чином суддя Енн Доннеллі задовольнила позов Американського союзу захисту громадянських свобод (ACLU). За даними організації, це рішення торкнеться близько двох сотень людей, які перебувають у транзитних зонах аеропортів США.

Відповідно до ухваленого Дональдом Трампом указу, Сполучені Штати припинили прийом сирійських біженців і заморозили на 120 днів програму прийому біженців з інших країн, щоб не допустити в країну "радикальних мусульманських терористів".

З розпорядження президента випливає, що громадяни Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану повинні відмовитися від польоту до Америки, якщо у них немає дозволу на проживання в США або дипломатичної візи.

Після цього юристи ACLU подали петицію від імені вихідців з цих країн, затриманих в американських аеропортах. За даними Міністерства з внутрішньої безпеки США, вже близько сотні людей не змогли потрапити до Сполучених Штатів.

Американський національний правовий центр з питань імміграції (NILC) повідомив ВВС, що подає до суду на президента Трампа і главу міністерства внутрішньої безпеки США Джона Келлі. Про намір подати судовий позов заявила і Рада з американсько-ісламських відносин (CAIR).

За даними ЗМІ, нове судове рішення діє по всій країні; воно тимчасово забороняє владі США депортувати тих, хто підпадає під президентський указ, а також захищає права всіх, хто має схвалену заяву про надання статусу біженця.

Указ Дональда Трампа викликав критику і зі сторони ООН, а також багатьох правозахисних організацій у США й за межами країни.

У суботу затримання 11 біженців у міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку стало поштовхом для масових протестів, на яких тисячі людей вимагали впустити вимушених переселенців.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему