В аеропортах США протестують проти указу Трампа

Протести в аеропортах
Image caption "Когось із ваших знайомих затримали? Повідомте нам. Юристи можуть допомогти!" - серед учасників протестів - юристи, які захищають права затриманих

Тисячі людей протестують у американських аеропортах проти указу президента Трампа, який обмежив в'їзд до країни громадянам деяких мусульманських країн.

За підрахунками, в аеропортах і транзитних зонах досі утримують від 100 до 200 людей, хоча більшість з них мають американські візи.

Раніше Міністерство національної безпеки США заявило, що підкориться розпорядженню суду, яке тимчасово забороняє висилати з США іммігрантів з семи мусульманських країн. Однак указ президента Дональда Трампа, який забороняє їм в'їзд до країни, залишається в силі.

Рішення стосується громадян Іраку, Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану.

Пан Трамп, захищаючи свою позицію, у неділю написав у Twitter: "Нашій країні потрібні міцні кордони і радикальні перевірки. НЕГАЙНО".

Раніше в суботу, на тлі протестів і судових позовів, він сказав журналістам, що його указ "працює дуже гарно. Це видно в аеропортах, у всіх місцях".

Суд

У суботу федеральний окружний суд в Нью-Йорку наклав тимчасову заборону на висилку мігрантів з цих країн з діючими американськими візами з аеропортів США. Це аргументується це тим, що указ порушує законні права цих людей.

"Розпорядження президента Трампа залишається в силі - заборона на пересування залишається забороною, а американський уряд залишає за собою право відкликати візи в будь-який час, якщо це буде потрібно з міркувань національної безпеки або безпеки громадян", - йдеться у повідомленні на веб-сайті міністерства.

"Урядове розпорядження президента Трампа зачіпає лише невелику частину іноземних туристів і є першим кроком на шляху відновлення контролю над американськими кордонами і національною безпекою", - наголошують автори заяви.

Там також говориться, що близько 80 млн іноземних туристів щорічно в'їжджає до Сполучених Штатів: "Вчора підвищені заходи безпеки вплинули на менше ніж 1% з понад 325 тисяч іноземних туристів, які в'їжджають щодня".

Копирайт изображения EPA
Image caption Указ Трампа викликав нові протести його опонентів

Старший радник Білого дому Стівен Міллер також заявив, що рішення окружного суду Нью-Йорка "жодним чином не перешкоджає виконанню указу президента, який залишається в силі повністю і цілком".

Авіакомпанії, що здійснюють рейси до США з аеропорту Каїра, в неділю отримали офіційне повідомлення з Вашингтона з проханням не пропускати пасажирів зі згаданих в указі семи мусульманських країн на літаки до США, попри наявність у них імміграційних віз. Про це розповів представник авіакомпанії EgyptAir Хоссам Хуссейн.

Він уточнив, що заборона не стосується власників грін-карт (посвідки на проживання в США) й дипломатичних паспортів.

Новини на цю ж тему