В оргкомітеті "Оскара" розчаровані забороною на в'їзд до США

The Salesman stars Shahab Hosseini and actress Taraneh Alidoosti pose in Cannes on May 22, 2016 Копирайт изображения AFP/Getty
Image caption Головні актори фільму "Комівояжер" - Шахаб Хосейні (Л) і Таранех Алудсті

Організатори премії "Оскар" "вкрай стурбовані", що творцям іранського фільму, який номінований на нагороду Кіноакадемії, можуть заборонити в'їзд до США.

Стрічка "Комівояжер" (The Salesman) режисера Асгара Фархаді претендує на переможця в категорії "найкращий фільм іноземною мовою".

Виконавиця головної ролі Таранех Алідусті сказала, що бойкотуватиме церемонію.

Цьогорічне вручення премій має відбутися 26 лютого, під час 90-денного терміну, протягом якого іранцям заборонено в'їжджати до США.

У Кінокакадемії заявили, що високо цінують кіновиробництво, "яке шукає шляхи, щоб долати кордони, і звертається до аудиторій по всьому світу, незалежно від національних, етнічних і релігійних розбіжностей".

У п'ятницю президент Трамп своїм указом заборонив в'їжджати до США біженцям із Сирії і наклав тримісячну заборону на в'їзд громадянам Ірану, Іраку, Судану, Лівії, Сомалі і Ємену.

За його словами, це потрібно для "радикальних перевірок" і щоб "не пускати радикальних ісламських терористів".

Алідусті, яка є однією з провідних іранських актрис, написала у Twitter: "Заборона Трампа на візи для іранців расистська. Незалежно від того, чи стосується вона культурних заходів, я на знак протесту не поїду на церемонію вручення нагород у 2017 році".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему