Нафтогаз підвищує ціни на газ для промисловості на понад 20%

Трипільська ТЕС Копирайт изображения UNIAN
Image caption Хоча підвищення ціни на газ не стосуватиметься виробників тепла для населення, згодом українці можуть відчути його у загальному зростанні цін на товари та послуги

З 1 лютого "Нафтогаз" підвищує ціни на газ для промисловості на 20% порівняно з січнем. Хоча це не означатиме автоматичних наслідків для населення, це підвищення може додати певний відсоток до інфляції.

За повідомленням "Нафтогазу", мінімальна ціна на газ для промислових споживачів, які купують газ за передоплатою і не мають боргів, зросте із 7 551,6 грн за тис. кубів до 9 241,8 грн за тис. кубів.

"Таке підвищення зумовлено зростанням ціни природного газу на європейському ринку", - йдеться у повідомленні компанії.

У січні минулого року газ для промисловості коштував 6 936 грн за тис. кубометрів. Після завершення опалювального сезону, у травні минулого року ціна знизилася до 5 912 грн за тис. кубів. З початком нового опалювального сезону, у листопаді ціна знову зросла і становила 7 380 грн за тис. кубів.

"З точки зору "Нафтогазу" ситуація зрозуміла: курс долара зростає, зростає і ціна на газ, який ми імпортуємо. До того ж, дещо зросли і ціни на нафту", - каже керівник Бюро комплексного аналізу і прогнозування Сергій Дяченко.

Водночас це підвищення не стосуватиметься підприємств тепло-комуненерго, де собівартість газу на 70% визначає ціну тепла для населення, яке вони виробляють. Відтак, твердить експерт, вплив підвищення цін на газ для промисловості матиме лише опосередкований вплив на пересічних українців.

Найбільше це рішення впливає на підприємтсва, у виробництві яких газ є не тільки паливом, але й складовою продукції, - це хімічні та металургійні компанії. Але більшість із них або скоротили виробництво, або перебувають на непідконтрольній Україні території.

Проте поступово - за два-три місяці - підвищення ціни на газ відіб'ється і у цінах інших промислових виробників, а через них - і на споживчих цінах. До цього процесу може додатися і підвищення цін на електрику для промисловості, хоч і не таке радикальне, які на газ, - на 1-3%, що також має відбутися з 1 лютого.

"Загалом підвищення цін на базові товари, зокрема, і газ, дає поштовх для інфляції, але оскільки у нас газоємна промисловість фактично не працює, - перш за все, це хімія, - то це буде не так болюче. Але певний поштовх буде", - вважає Сергій Дяченко.

За підсумками 2016 року індекс споживчих цін на товари та послуги становив 12,4%. Фактично, це утричі менше, ніж зростання цін у промисловості, яке на кінець року становило майже 36%.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему