Лінію розмежування на Донбасі у 2016 перетинали суттєво частіше

Пункт пропуску у Станиці Луганській Копирайт изображения Ukrinform
Image caption На пунктах пропуску люди найбільше скаржаться на черги

У 2016 році суттєво зросла кількість перетинів лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях - близько семи мільйонів, у той час як у 2015 році прикордонники зафіксували чотири мільони перетинів.

Такі результати громадська організація "Фундація 101" повідомила ВВС Україна, посилаючись на дані Державної прикордонної служби.

Водночас, у прес-службі прикордонників ВВС Україна наголосили, що йдеться про загальну кількість перетинів лінії розмежування, а не про фактичну чисельність людей.

Найчастіше люди перетинали пункт пропуску "Зайцеве" у Донецькій області - 2, 264 млн осіб. Серед яких більше від половини прямували на неконтрольовану українською владою територію - 1,182 млн чоловік.

Майже два мільйони перетинів було зафіксовано на пунті "Мар'їнка" і понад 1, 8 млн - "Новотроїцьке".

Понад мільйон людей пройшли через пункт "Гнутове".

Єдиний контрольний пункт в'їзду-виїзду в Луганській області "Станиця Луганська" прийняв 1,315 млн осіб.

Головними причинами, через які люди перетинали лінію розмежування на сході України, як і раніше, є відвідування родичів, здійснення покупок і зняття готівки.

Копирайт изображения foundation101.org

Громадська організація "Фундація 101" опитувала людей, які переходили через контрольні пункти в'їзду-виїзду, в грудні 2016 року. Було опитано 2695 осіб на всіх пунктах в'їзду-виїзду у Донецькій та Луганській областях.

"Основні проблеми, що турбують людей - великі черги, обстріли, умови очікування", - вказують в організації "Фундація 101", яка проводила опитування за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проте, зазначають в організації, якщо у листопаді черги і скупчення авто турбували 81% людей, то у грудні - 78%.

"Можливість потрапити під обстріли в грудні лякала 47% проти 55% у листопаді. Умови очікування в чергах у грудні були неприйнятними для 26% проти 37% у листопаді", - вказують у "Фундація 101".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему