Меркель: режиму припинення вогню на Донбасі фактично не існує

Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель у Берліні Копирайт изображения Getty Images
Image caption Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель у Берліні

Канцлер Німеччини Ангела Меркель стурбована ситуацією на лінії розмежування на Донбасі. Про це вона повідомила на спільному з Президентом Петром Порошенко брифінгу перед двосторонньою зустріччю у Німеччині.

"За останні години ми знову дізналися, що режиму припинення вогню фактично не існує, що знову гинуть солдати. Я повинна сказати, що ситуація на лінії розмежування викликає стурбованість", - сказала пані Меркель.

Канцлер також додала, що на зустрічі із паном Порошенком обговорюватиме виконання досягнутих в Мінську домовленостей.

Водночас Президент України Петро Порошенко заявив, що обговорить підготовку "дорожньої карти" виконання Мінських угод на зустрічі із пані Меркель

"Ми сьогодні обговоримо "дорожню карту" імплементації Мінських домовленостей", - заявив президент перед переговорами.

Копирайт изображения KREMLIN PRESS SERVICE
Image caption Переговори чотирьох лідерів - України, Росії, Франції і Німеччини - тривали за закритими дверима більше чотирьох годин.

У жовтні минулого року після завершення переговорів у "нормандському форматі" Петро Порошенко заявив, що сторони погодилися створити чітку "дорожню карту" з врегулювання конфлікту на Донбасі, її мали узгодити до кінця листопада минулого року.

Пан Порошенко зазначив, що у документі прописана послідовність реалізації безпекової складової, а пізніше й політичної і гуманітарної частин Мінських угод.

За його словами, тоді піднімали питання щодо поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Новини на цю ж тему