МОЗ готується закуповувати ліки з бюджету-2017

МОЗ Копирайт изображения moz.gov.ua
Image caption У МОЗ наполягають, що закупівля ліків через міжнародні організації допомагає заощаджувати

Міністерство охорони здоров'я уклало угоди з міжнародними організаціями, а ті вже поставили перші ліки за програмами з бюджету-2016.

"У 2016 році міжнародні організації взяли на себе зобов'язання поставити засоби імунопрофілактики, лікарські засоби та медичні вироби в рамках відповідних бюджетних програм за 37 напрямками на суму понад 3 мільярда гривень", - ідеться у повідомленні МОЗ.

Водночас там зазначили, що вже почали підготовку документів, необхідних для закупівлі ліків за гроші держбюджету 2017 року.

Закуповувати ліки через міжнародні організації в Україні почали у 2015-му році. Серед них - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Програма розвитку ООН та британська королівська агенція Crown Agent. У міністерстві кажуть, що це дозволяє уникати корупції і забезпечувати українців якісними ліками.

За словами представників громадськості та представників парламентського комітету з питань охорони здоров'я, нові правила закупівель дозволили заощадити багато грошей.

Частина представників медичної спільноти стверджує, що через це процес закупівель відбувається повільно, і в них немає необхідних ліків.

У МОЗ кажуть, що затримки спричинені бюрократичними процедурами і що вимагатимуть від міжнародних організацій графіки закупівель.