Кабмін відклав реферування цін на ліки до 1 квітня

Ліки Копирайт изображения AFP/FRANCK FIFE
Image caption Згідно з попереднім планом реферування цін на ліки мало початися 1 лютого

Кабінет міністрів відклав запровадження референтного утворення цін на деякі групи ліків до 1 квітня.

"Таким чином реферування цін увійде в дію одночасно з програмою відшкодування вартості лікарських засобів", - повідомили у міністерстві охорони здоров'я у вівторок.

Раніше планували, що регулювання цін почнеться 1 лютого.

У МОЗ зазначили, що хоча деякі виробники погодилися на зниження цін і вже почали цю практику, частина представників фарміндустрії висловили занепокоєння, що їм потрібно більше часу, аби продати залишки раніше закуплених ліків.

"Громадяни України втратять доступ до лікування", - ішлося у зверненні до прем'єр-міністра від представників індустрії.

"Нашим завданням є забезпечити українців якісними ліками за чесними цінами", - наголосили у відповідь в міністерстві.

У вівторок Кабмін доручив МОЗ та міністерству економічного розвитку й торгівлі переглянути Порядок розрахунку граничних цін на ліки та подати свої пропозиції.

Наприкінці минулого року уряд погодив запровадження нового порядку утворення цін на ліки трьох груп - для лікування серцево-судинних хвороб, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. До реєстру входить 21 міжнародна непатентована назва препаратів, що об'єднує 89 позицій лікарських засобів.

Ціни на ті ліки мають утворювати з урахуванням даних про їхню вартість у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині. У міністерстві охорони здоров'я кажуть, що це допоможе знизити ціни.

Окрім того, з 1 квітня в Україні мають запровадити відшкодування вартості вказаних ліків. На це у бюджеті-2017 передбачили півмільярда гривень.

Новини на цю ж тему