Мінська група збереться 1 лютого

Мінськ 2016 Копирайт изображения Getty Images
Image caption Президент Петро Порошенко на засіданні "нормандської четвірки" 19 жовтня 2016 року, Берлін, Німеччина

Засідання Мінської групи відбудеться у середу, 1 лютого. Про це заявила прес-секретар другого президента Леоніда Кучми Дарина Оліфер. Президент Петро Порошенко 30 січня скликав Тристоронню контактну групу через ескалацію в Авдіївці.

Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський повідомив, що обстріли Авдіївки не припиняються.

"Письмового підтвердження припинення вогню у зоні ремонтних робіт російська сторона в СЦКК так і не надала. Сьогодні ремонтні бригади вже не зможуть вийти на місце розриву лінії електропостачання", - зазначив пан Жебрівський.

За його словами, "Авдіївський Коксохім" підняв температуру теплоносія у місті до 44 градусів, до населеного пункту прибули ще чотири карети швидкої допомоги з Костянтинівки.

Рішення про повномасштабну евакуацію поки не приймають, каже пан Жебрівський, але вже "повністю підготувалися" на випадок, якщо її таки оголосять.

МЗС України вимагає від Росії припинити бойові дії, звертається до міжнародних партнерів "із проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль для того, щоби зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі та уникнути гуманітарної катастрофи в регіоні".

Голова МЗС України Павло Клімкін заявив у Twitter, що "те, що відбувається навколо Авдіївки - це злочин і свідоме провокування гуманітарної катастрофи. Ми будемо доводити це в Міжнародному суді ООН".

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд поширив заяву, у якій закликав "всі сторони негайно припинити бойові дії і дотримуватися режиму припинення вогню, як це визначено в мінських домовленостях".

Новини на цю ж тему