Кабінет Трампа: демократи бойкотують голосування за двох кандидатів

Демократи стурбовані діяльністю конгресмена Прайса Копирайт изображения Getty Images
Image caption Демократи стурбовані діяльністю конгресмена Прайса

Демократи у фінансовому комітеті Сенату США бойкотують голосування за двох кандидатів до кабінету від президента Дональда Трампа, і затримують процесс.

Вони сказали, що вони б отримати більше інформації щодо фінансової діяльності щодо кандидата з питань здоров'я Тома Прайса, та керівником казначейства Стівена Мнухіна.

Голосування також чекає і на інших кандидатів від пана Трампа, а саме Джеффа Сешнза на посаду генпрокурора.

У понеділок звільнили виконувача обов'язків генерального прокурора Саллі Йейтс за сумніви в законності імміграційної директиви пана Трампа.

На її місце призначили прокурора США у Східному окрузі штату Вірджинія Дану Бенте, написав у Twitter прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.

31 січня Саллі Йейтс заявила, що міністерство юстиції не захищатиме міграційний указ президента Дональда Трампа в суді.

Вона зазначила, що не певна щодо законності розпорядження.

У заяві Білого дому йдеться, що Саллі Йейтс "зрадила міністерство юстиції, відмовившись виконувати законний указ, прийнятий з метою захистити громадян США".

27 січня новобраний президент Трамп підписав розпорядження, яке призупяє прийом біженців із Сирії на невизначений термін.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Саллі Йейтс

Всі інші програми з прийому біженців припинені на 120 днів. Також указ на 90 днів забороняє в'їзд у США всім громадянам семи мусульманських країн.

Після цього в США пройшли багатотисячні акції протесту.

Із критикою міграційної політики нового президента виступив, зокрема, його попередник Барак Обама.

Указ Трампа оскаржують у кількох судових інстанціях.

"Мій обов'язок - гарантувати, що позиція міністерства юстиції в суді відповідає зобов'язанням відомства завжди добиватися правосуддя і обстоювати справедливість", - написала Йейтс, пояснюючи співробітникам відомства своє рішення.

Пані Йейтс була заступником генпрокурора за часів Барака Обами. Тодішній генпрокурор Лоретта Лінч пішла з посади після закінчення строку його повноважень.

Трамп попросив Йейтс тимчасово виконувати обов'язки генпрокурора, поки номінований ним Джеф Сешнс проходить процедуру затвердження в Конгресі.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему