У Марін Ле Пен сплив термін погашення боргу перед ЄС

Марін Ле Пен Копирайт изображения AFP

Термін від Європарламенту, який зобов'язував французького ультраправого лідера Марін Ле Пен повернути понад 300 тисяч євро, сплинув.

У кандидатки в президенти був час до півночі, щоби повернути гроші, але в неї заявили, що вона не має наміру сплачувати борг.

У парламенті заявили, що вона неправильно використовувала кошти для оплати помічника в штаб-квартирі Національного фронту в Парижі.

Пані Ле Пен каже, що вона є жертвою політично мотивованої помсти.

Якщо пані Ле Пен не поверне гроші, парламент вираховуватиме половину її зарплатні, аби погасити борг, а ще вона втратить інші надбавки.

Пані Ле Пен є одним із головних кандидатів на виборах президента Франції, які пройдуть у квітні і травні.

Опитування свідчать, що вона пройде до другого туру, де може зустрітися із консервативним кандидатом Франсуа Фійоном чи представником від центристів Еммануелем Макроном.

"Я не буду подавати на переслідування, на однобоке рішення, яке ухвалили політичні противники...без доказів і, не чекаючи судового рішення, куди я подала позов", - сказала вона в інтерв'ю Reuters у вівторок.

Гроші, які хоче повернути Європарламент, використали, щоби покрити зарплату Катерін Грізе, близькій подрузі пані Ле Пен, яка за сумісництвом працює у її штабі.

Зарплата пані Грізе була умовною, бо вона проводила більшу частину в Брюсселі чи Страсбурзі.

Втім, парламент заявив, що більшу частину свого часу вона працюватла в штаб-квартирі Національного фронту в Парижі.

Новини на цю ж тему