Кемерон "просив звільнити" головного редактора Daily Mail через "брекзит"

Власник Daily Mail Джонатан Хармсворт і прем'єр Девід Кемерон Копирайт изображения Getty Images
Image caption Власник Daily Mail Джонатан Хармсворт і прем'єр Девід Кемерон

Як стало відомо BBC, власник газети Daily Mail Джонатан Хармсворт (лорд Ротермір) говорив головному редактору газети Полу Дейкру, що Девід Кемерон пропонував звільнити його під час "брекзиту".

Перед референдумом популярний британський таблоїд Daily Mail енергійно закликав читачів голосувати за вихід Британії із ЄС.

За інформацією BBC, коли Девід Кемерон був на посаді прем'єр-міністра, він особисто просив пана Дейкра під час зустрічі в своїй резиденції "послабити його". BBC Newsnight дізналася, що зустріч відбулася 2 лютого, тоді як голова Європейської ради Дональд Туск розкрив деталі домовленості з паном Кемероном щодо особливих умов членства в ЄС для Британії.

Пан Дейкр відповів, що він понад 25 років був євроскептиком і не збирався змінювати свою позицію щодо "брекзиту". Головний редактор вважає, що читачі Daily Mail також підтримують вихід Британії із ЄС.

На початку березня джерело в парламенті повідомило пану Дейкру, що прем'єр-міністр намагався переконати пана Хармсворта звільнити головного редактора видання. Тільки після рефендуму власник газети зізнався головному редактору, що пан Кемерон намагався також чинити тиск на нього.

Деякі спостерігачі вважають, що Daily Mail вела послідовну і наполегливу кампанію у підтримку "брекзиту", яка стала вагомим чинником, що вплинув на результат референдуму 23 червня.

Представник пана Хармсворта відмовився підтвержувати або спростувати інформацію про те, що Кемерон вимагав звільнення пана Дейкра.

На лорда Ротерміра неодноразово намагалися чинити тиск прем'єр-міністри, аби домогтися звільнення редакторів його видань, проте лорд Ротермір не втручається в їхню редакційну політику, заявив представник пана Хармсворта.

Пол Дейкр відмовився від коментарів.

Представник колишнього прем'єр-міністра заявив, що це помилкова думка, ніби Девід Кемерон вважає, що він має право визначення головного редактора Daily Mail.

Прес-секретар нагадав, що пан Кемерон публічно виступав проти позиції газет, які підтримували вихід Британії із ЄС. Він висловлював ці міркування особисто Полу Дейкру і лорду Ротерміру, додав представник колишнього прем'єр-міністра.

Девід Кемерон обіцяв подати у відставку, якщо британці на рефендуму проголосують за вихід із ЄС. Після перемоги прихильників "брекзиту", він виконав свою обіцянку. Королева ухвалила відставку Кемерона 13 липня 2016 року.

Новини на цю ж тему