У HRW вимагають припинити утиски адвокатів у Криму

Кримські татари вимагають припинення репресій Копирайт изображения Getty Images
Image caption Кримські татари вимагають припинення репресій

Правозахисна організація Human Rights Watch вимагає припинити утиски адвокатів, які захищають кримських татар у Криму.

Заяву поширили на сайті через затримання двох адвокатів, які захищають кримськотатарських активістів.

Правозахисники занепокоєні затриманням Еміля Курбедінова та Миколи Полозова, які захищають заступників голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

У Human Rights Watch вважають, що підзахисні татари "проходять за політично вмотивованими кримінальними справами, які, як видається, є помстою за їх громадську діяльність".

"Затримання російською владою адвокатів кримськотатарських активістів продовжує лінію по обмеженню гарантій прав людини і законності в окупованому Криму. Російська влада повинна припинити гнобити адвокатів і активістів і повинні гарантувати кримським татарам їх права, - зазначив заступник директора HRW у Європі та Центральній Азії Хью Вільямсон.

Це вже не перша доповідь про порушення прав людини в Криму з боку правозахисних організацій. Фактична влада Криму зазвичай заперечує подібні заяви.

Один із лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у вівторок заявив, що Росія спочатку змушувала кримських татар тікати із півострова, а тепер чинить тиск на їхніх адвокатів.

Минулого тижня у Криму працівники МВС затримали адвоката Еміля Курбедінова, який захищає в судах кримських татар. Влада на окупованому півострові повідомляє, що в регіоні проводять спецоперацію проти релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

Новини на цю ж тему