Перед переговорами у Мінську затримали українського журналіста

Кордон Білорусі Копирайт изображения Getty Images

Влада Білорусі рекомендувала журналісту українського каналу "Громадське телебачення Донбасу" Віталію Сизову виїхати з Мінська, пояснивши це тим, що його внесли в російські "чорні списки".

Віталій Сизов прибув до Мінська висвітлювати черговий раунд переговорів Тристоронньої контактної групи. Пан Сизов має акредитацію білоруського МЗС, яка необхідна для роботи іноземних кореспондентів.

"Сьогодні близько 2:00 за місцевим часом мене з готелю Мінська забрали співробітники міліції і відвезли до Центрального райвідділу, де я пробув до 06:00. Тут мені розповіли, що Російська Федерація заборонила мені в'їзд на її територію до 2021 року", - написав пан Сизов у Facebook.

За його словами, Білорусь та РФ є союзними державами, тому заборона на його в'їзд за замовчуванням поширюється і на Білорусь.

"У райвідділі мені кілька разів повторили, що заборона на в'їзд - ініціатива РФ, до якої Білорусь не має відношення, тому дізнатися причини заборони я не зміг. Мені рекомендували покинути Білорусь протягом 24 годин, що я і так планував зробити".

За інформацією українського посольства в Мінську, Віталій Сизов планує залишитися в білоруській столиці до оголошення підсумків чергового засідання групи.

Як передає з Мінська кореспондент Російської служби Бі-бі-сі, протягом останніх місяців Москва дорікає білоруській владі в неналежному виконанні візової політики і наполягає на введенні єдиної візи союзної держави.

Мінськ заявляє, що виконує обов'язки охорони зовнішніх кордонів союзної держави.

Переговори Тристоронньої контактної групи в Мінську 1 лютого розпочалися з обговорення в робочих підгрупах ситуації в Авдіївці.

Новини на цю ж тему