Facebook розповів, як боротиметься з фейковими новинами

Facebook Копирайт изображения Getty Images

Facebook розповів, як він збирається вирішувати проблему із неправдивими новинами, і як це вплине на новинні стрічки користувачів.

У листопаді повідомляли, що працівники компанії створили неофіційну групу, яка працює над вирішенням цієї проблеми.

У повідомленні сайту Buzzfeed йшлося, що під час передвиборчої кампанії у США фейкові новини отримали більше реакції у Facebook, ніж реальні.

"Маленькі зелені байти" атакуватимуть частіше - експерти з кібероборони

Тепер Facebook пообіцяє змінити пріоритетність показу фейкових новин у стрічках користувачів.

За словами компанії, її фахівці проаналізували сторінки, які публікували фальшиві новини, і тепер, як очікується, вони з'являтимуться рідше у новинних стрічках.

Як йдеться у заяві Facebook, фахівці розділили сторінки на категорії, аби визначити, чи публікують вони спам або намагаються маніпулювати стрічкою і роблять такі речі, як, наприклад, просять ставити лайки, коментарі чи шери.

Потім компанія розробила модель, яка визначає, чи справжніми є публікації на таких сторінках.

"Наприклад, якщо люди часто приховують повідомлення, то це є сигналом, що ці публікації, можливо, не є правдивими", - зазначає Facebook.

Копирайт изображения Getty Images

"Якщо із нових сигналів, які ми отримуємо, запис виглядає схожим на правдивий, він може з'являтися вище у вашому фіді", - йдеться у повідомленні.

Ваші стосунки з людиною, яка поширила ту чи іншу статтю, також братимуться до уваги разом із кількістю лайків, поширень та коментарів.

Ці оновлення розробили двоє наукових співробітників Facebook Акос Лада й Джеймс Лі, а також інженер-менеджер Шилін Дін.

Новини на цю ж тему