США: санкції діятимуть, поки Росія не поверне Крим

Хейлі підкреслила, що Вашингтон як і раніше вважає Крим частиною України Копирайт изображения EPA
Image caption Хейлі підкреслила, що Вашингтон як і раніше вважає Крим частиною України

Новий постпред США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що санкції проти Росії залишатимуться в силі до тих пір, поки Крим не повернуть Україні.

Хейлі також звинуватила Росію в "агресивних діях" на сході України, де в останні кілька днів посилилися обстріли уздовж лінії зіткнення сторін.

"Ми дійсно хочемо поліпшити відносини з Росією. Однак катастрофічна ситуація на сході України вимагає ясного і жорсткого засудження дій Росії", - сказала Ніккі Хейлі під час свого першого виступу в Раді Безпеки ООН.

Хейлі підкреслила, що Вашингтон як і раніше вважає Крим частиною України і закликає Росію покласти край окупації півострова.

Коментуючи виступ Хейлі, постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін послався на те, що жителі Криму проголосували за входження півострова до складу Росії.

"У зв'язку з цим не можна не згадати, що в конституції Сполучених Штатів прозвучали такі чудові історичні слова:"Ми, народ "[...] народ Криму цілком виразно висловив свою волю на референдумі", - сказав російський постпред.

Копирайт изображения facebook.com/Vyacheslav.Abroskin
Image caption Пошкоджені обстрілами будинки в Авдіївці

Під час засідання Радбезу ООН Чуркін заявив, що влада України намагається добитися не нормалізації ситуації на сході країни, а військового вирішення конфлікту.

В останні дні на Донбасі знову посилилося протистояння між збройними прихильниками самопроголошених "народних республік" і українськими військовими. Сторони звинувачують одна одну в розпалюванні конфлікту.

В середині січня адміністрація Барака Обами продовжила ще на рік санкції щодо Росії, які ввели в березні 2014 роки після російської анексії Криму та потім кілька разів продовжували і розширювали через конфлікт на сході України.

Американська влада неодноразово звинувачували Росію в наданні військової допомоги прихильникам "ДНР" і "ЛНР" і в прямій військовій участі у конфлікті на сході України. Москва послідовно заперечує ці звинувачення.

З моменту вступу Дональда Трампа на посаду президента США було багато повідомлень про те, що він збирається зняти з Росії санкції.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему