Марін Ле Пен опублікувала передвиборчу програму

Копирайт изображения Getty Images

Кандидат у президенти Франції від партії "Національний фронт" Марін Ле Пен опублікувала свою передвиборчу програму. У ній вона виступає за збільшення самостійністі Франції у відносинах з Євросоюзом.

Пані Ле Пен обіцяє, що у випадку перемоги скоротить взаємодію з органами ЄС і спробує вийти з єврозони, повернувши франк як національну валюту.

Крім того, вона виступає за виведення французьких збройних сил з-під командування НАТО, обмеження імміграції (зокрема з країн, населених в основному мусульманами), а також скорочення легальної міграції з інших країн ЄС.

Партія Марін Ле Пен традиційно вважається радикально правою. Однак останнім часом експерти все частіше говорять, що і "Національний фронт", і сама пані Ле Пен сильно змінилися.

На їхню думку, вона зуміла успішно дистанціюватися від "неонацистської" репутації, яку політсила отримала під керівництвом Жана-Марі Ле Пена.

Зараз, відзначають експерти, Марін Ле Пен намагається залучити на свою сторону навіть частину лівого електорату, а також використовує досить ліберальну риторику.

Водночас Марін Ле Пен вважається проросійським політиком. Вона називала безглуздими санкції, введеними країнами Заходу щодо Росії через анексію Криму та конфлікт на Донбасі, і виступала за покращення відносин з Москвою.

Також "Національний фронт" звинувачують у отриманні фінансування від Росії. У партії це заперечують.

Перший тур виборів президента Франції запланований на 23 квітня. А другий відбудеться 7 травня, якщо в першому жоден з кандидатів не зможе набрати більше половини голосів виборців.

Новини на цю ж тему