Через росіян у СЦКК зменшили кількість ремонтників на Донбасі - штаб АТО

Копирайт изображения ДСНС України

Прес-центр Антитерористичної операції повідомляє про ускладення ремонтних робіт на Донеччині. У цьому там звинувачують російську сторону у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК).

У штабі АТО стверджують, що ОБСЄ запропонувало всім сторонам конфлікту на Донбасі припинити бойові дії зранку неділі в районі Авдіївки, Ясинуватої, Донецького аеропорту та Пісків, а також двох районів Донецька.

"Збройні Сили України та українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню повністю підтримали дану ініціативу й надали письмові гарантії безпеки для проведення ремонтних робіт на об'єктах інфраструктури", - відзначають у штабі АТО.

"У той же час, російська сторона СЦКК станом на 06:00 5 лютого в односторонньому порядку обмежила кількість працівників і саперів, необхідних для проведення ремонтних робіт до 10 осіб, у той час, коли для їхнього якісного виконання необхідно щонайменше 30 осіб", - наголошується у повідомленні.

"Такий неконструктивний підхід до рішення гуманітарних проблем значно ускладнює відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу", - додають у штабі АТО.

Російська сторона ситуацію не коментує.

Росія послідовно заперечує участь своїх кадрових військових у конфлікті на Донбасі, однак має офіційних представників у СЦКК, через який ведуться переговори про перемир'я на лінії зіткнення.

"Відносно спокійно"

Голова військово-цивільної адміністрації Донеччини Павло Жебрівський у неділю зранку повідомив, що "ніч в Авдіївці пройшла відносно спокійно".

"Щоправда були поодинокі обстріли на околицях міста", - відзначив він.

Павло Жебрівський також написав, що від початку загострення бойових дій у кінці січня в Авдіїці зафіксовано 179 випадків пошкодження житлових будинків.

"Із них - 133 у приватному секторі, 25 квартир у багатоповерхівках. Пошкоджено також 7 приватних гаражів, 3 автомобілі, магазин та залізничні колії на станції Авдіївка", - йдеться у повідомленні.

У самопроголошеній "ДНР" у неділю звинуватили українську армію у підриві лінії електропередач до Горлівки. Пізніше там повідомили, що електропостачання відновили.

Новини на цю ж тему