Росія каже, що не визнає паспортів "ДНР" і "ЛНР"

паспорт "ДНР" Копирайт изображения Getty Images

Росія офіційно не визнавала паспорти людей, які живуть на території невизнаних "республік" Донбасу, заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Заява пролунала день по тому, як видання РБК опублікувало розслідування, згідно якого за паспортами невизнаних Донецької і Луганської "народних республік" можна перетнути кордон з Росією, купити квиток на поїзд, літати внутрішніми російськими рейсами, а також бронювати готелі.

"Це не офіційне визнання паспортів, мова йде про окремі рішення, які могли прийматися муніципальними, місцевими органами влади, а також різними компаніями, виходячи виключно з гуманітарних міркувань, керуючись необхідністю дійсно гуманітарної допомоги цим людям", - прокоментував Пєсков цю інформацію.

На його думку, у жителів Донбасу просто "стають непридатними" діючі українські паспорти, і у них немає можливості отримати жодні інші документи.

"Виходячи з цих гуманітарних міркувань, такі ситуації дійсно можливі", - сказав він.

Самопроголошені "республіки" на сході України не визнані жодною державою-членом ООН.

Єдина - частково визнана - республіка, яка визнала незалежність "ДНР" і "ЛНР", стала Південна Осетія, яка відкололася від Грузії і яку визнають лише Росія, Венесуела, Нікарагуа і Науру.

Україна вважає, що в Донбасі діють озброєні терористичні угруповання, яких підтримує Росія.

Москва заперечує причетність до конфлікту попри численні докази присутності російської техніки і військ.

Новини на цю ж тему