У Лондоні протестують проти "особливих відносин" з Трампом

плакат Копирайт изображения Reuters
Image caption Плакат: я з Ірану. Я тероризую лише своїх батьків

Тисячі людей пройшли в Лондоні з маршем протесту, вимагаючи від прем'єра Терези Мей дистанціюватися від "особливих відносин" з новим американським президентом.

Протестувальники вимагають выд Мей відкликати своє запрошення для Дональда Трампа відвідати Британію в цьому році з офіційним візитом. Вони різко засудили нещодавній указ Трампа про заборону громадянам семи переважно мусульманських країн в'їжджати до США. Заборону назвали расистською.

Марш, який організувала коаліція "Зупини війну" (Stop the War Coalition) і громадські рухи "Скажи "ні" расизму!" (Stand Up to Racism) та Асоціація мусульман Британії (Muslim Association of Britain), пройшов від американського посольства до резиденції прем'єр на Даунінг-стріт.

Петиція із закликом до уряду не допустити приїзду Трампа з офіційним візитом, оскільки це "створить незручність для королеви", набрала більше 1 млн 800 тис. підписів.

Однак канцелярія прем'єра відкинула твердження про те, що королева може опинитися в незручному становищі через це запрошення. У Мей підтвердили, що візит відбудеться.

Image caption Демонстранти йдуть біля Вестмінстера

Як повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Ольга Івшина, від попередніх акцій проти Трампа нинішній лондонський марш відрізнявся тим, що в його плануванні і проведенні взяли активну участь представники мусульманських організацій.

Учасники несли плакати: "Ні расизму, ні Трампу", "Він вам бреше", а також "Особливі стосунки? Просто скажіть "ні". Демонстранти також скандували: "Все стіни повинні зникнути".

Підтримати мусульман, яким заборонений в'їзд в США, прийшли і кілька кримських татар.

"Я впевнений, що якщо не зупинити Трампа, то наступним буде ослаблення тиску на Путіна і, як результат, ескалація конфлікту на сході України і подальше погіршення становища мусульман Криму", - сказав один з активістів з кримських татар.

Вони попросили не знімати їх і не називати їхні імен, оскільки побоюються за своїх родичів, що залишилися в Криму.

"Це лише початок"

30 січня на акцію протесту проти міграційного указу Трампа вийшли тисячі протестуючих по всій Британії.

До цього, 21 січня, в британській столиці пройшов "Жіночий марш", який став частиною міжнародної кампанії протесту в перший день після інавгурації президента США.

Image caption Напис на плакаті: "Не лягайте до ліжка з фашизмом"

Судячи з усього, нинішній марш - не остання акція проти Трампа в Лондоні.

У п'ятницю стало відомо, що десятки знаменитостей зі світу культури і політики створили організацію Stop Trump Coalition і готують масштабну акцію проти візиту американського президента до Британії.

20 лютого депутати парламенту Британії проведуть дебати про те, чи давати дозвіл на державний візит до країни Дональда Трампа.

Раніше повідомлялося, що британський уряд не скасує візит, оскільки такий крок "перекреслить" всі домовленості, досягнуті британським прем'єр-міністром Терезою Мей під час її візиту до США.