В Австралії 7% священиків причетні до педофілії - слідство

священики Копирайт изображения Getty Images

Близько 7% австралійських католицьких священиків брали участь в розбещенні неповнолітніх за останні 60 років, повідомила Королівська комісія Австралії.

За даними розслідування, проведеного комісією, з 1980 по 2015 рік близько 4,5 тисячі людей зізналися в тому, що вони стали жертвами домагань з боку представників церкви.

Найбільша кількість таких випадків зафіксована серед служителів Ордену госпітальєрів святого Івана Божого. Згідно з доповіддю, близько 40% його служителів причетні до розбещення дітей.

"[Скарги] дітей ніхто не слухав, більше того - дітей карали. Звинувачення розслідувалися. Священики та інші служителі церкви переходили в інші парафії, де ніхто нічого не знав про їхнє минуле", - розповів юрист комісії Гейл Фернесс.

Шістьох архієпископів викликали в комісію у найближчі три тижні, аби вони пояснили причини такої поведінки з боку священиків.

"Протягом цих трьох тижнів неминуче буде багато важких і навіть шокуючих моментів. Але водночас це шанс розповісти про те, що зробили, що роблять і що будуть робити, аби майбутнє було набагато кращим за минуле", - заявив архієпископ Брисбена Марк Колрідж.

Остаточні висновки розслідування комісія має представити до кінця року.

Також на цю тему