Російські науковці визнали гомеопатію псевдонаукою

Гомеопатичні ліки Копирайт изображения Getty Images

Комісія Російської Академії наук (РАН) оприлюднила меморандум, в якому офіційно визнала гомеопатію лженаукою.

"Комісія заявляє, що лікування надмалими дозами різних речовин, які застосовуються в гомеопатії, не має наукових підстав", - йдеться в документі комісії із боротьби з лженаукою й фальсифікацією наукових досліджень.

Фахівці РАН відзначають, що такий висновок ґрунтується на ретельному аналізі наукових публікацій, звітів про клінічні дослідження, їхньому узагальненні та систематичних оглядах.

Згідно з меморандумом, за понад 200 років існування гомеопатії неодноразово робилися спроби підвести під цей напрямок наукову базу, але всі вони були безуспішними.

Автори документу застерігають, що гомеопатія не є безпечною, оскільки хворі витрачають значні кошти на препарати і нехтують ліками, які мають підтверджену ефективність.

Комісія рекомендувала російському Міністерству охорони здоров'я вивести гомеопатичні препарати з медичного вжитку в державних і муніципальних лікувальних закладах.

В міністерстві пообіцяли "розглянути докази, викладені в листі, й дати відповідь по суті", коли меморандум надійде у відомство, повідомляє видання "Комерсант".

Гомеопатія - вид альтернативної медицини, що ґрунтується на застосуванні вкрай малих доз препаратів, які у великих дозах викликають прояви цієї ж хвороби у пацієнтів.