Спікер Палати громад проти виступу Трампа у британському парламенті

Копирайт изображения EPA

Спікер Палати громад британського парламенту Джон Беркоу проти виступу Дональда Трампа перед членами обох палат у Вестмінстері під час запланованого державного візиту президента США до Лондона.

Під схвальні вигуки деяких парламентаріїв пан Беркоу заявив, що неприйняття расизму, сексизму та підтримка незалежного правосуддя вкрай важливі для Палати громад.

За словами спікера, він був проти виступу пана Трампа в британському парламенті ще до того, як той спробував накласти заборону на в'їзд представників деяких країн до США. Тепер пан Беркоу знайшлов додаткові підтвердження своїй позиції.

Понад 1,8 мільйонів британців підписали онлайн-петицію, яка закликає уряд скасувати запланований візит американського президента.

Оглядачі наголошують, що втручання пана Беркоу є незвичним, бо від спікера Палати громад очікують, що він стоятиме вище міжпартійних чвар і знаходитиметься "над сутичкою".

Виступ перед членами британського парламенту був складовою багатьох попередніх державних візитів, у тому числі - Барака Обами в 2011 році.

Указ про припинення прийому біженців і видачі віз громадянам семи держав, населених переважно мусульманами, Дональд Трамп підписав 27 січня.

Цей указ запроваджує 90-денну заборону на в'їзд до Сполучених Штатівм громадянам Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану і Сирії. Крім того, припиняється на невизначений термін прийом сирійських біженців. Програма прийому біженців з інших країн заморожена на 120 днів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему