Новий чоловічий контрацептив випробували на мавпах

SCIENCE PHOTO LIBARY Копирайт изображения SCIENCE PHOTO LIBARY

Новий тип чоловічого експерементального контрацептиву, який блокує потік сперми за допомогою гелю, успішно випробували на мавпах.

Вазальгель діє як фізичний бар'єр, який впорскують у канали, по яких сперма спускається у пеніс.

Компанія, яка проводила експерименти, повідомляє, що дворічні випробування засвідчили, що гель працює і є безпечним, принаймні на приматах.

Дослідники сподіваються, що матимуть достатньо даних, щоб розпочати випробовування на чоловіках в найближчі кілька років.

Якщо буде фінансування і якщо все пройде успішно - два великих якщо - далі працюватимуть над тим, щоб отримати дозволи і зробити гель більш доступним для чоловіків.

Копирайт изображения California National Primate Research Centre

Це може бути перший новий тип чоловічих контрацептивів на ринку за багато десятиліть.

Наразі існують два типи чоловічих контрацептивів - презерватив і операція зі стерилізації, вазектомія.

При вазектомії перев'язують чи видаляють фрагменти сім'явивідних проток. Таким чином сперматозоїди не потрапляють до сперми.

Вазальгель має той самий ефект, що і вазектомія. Дослідники сподіваються, що його ефект буде легше відмінити, якщо пізніше чоловік захоче мати дітей.

Теоретично інша ін'єкція має розсмоктати гелеву пробку.

Дослідження показало, що принаймні для дорослих мавп гель є ефективною формою контрацепції, каже професор Аллан Пейсі з університету Шеффілда.

"Але для того, щоб був шанс замінити ним традиційний метод вазектомії, автори мають показати, що процедура є зворотною", - вважає вчений.

Цей вид контрацепції не захистить від інфекцій, що передаються статевим шляхом, таких як ВІЛ.

Експерти вірять, що чоловіки погодилися б спробувати новий контрацептив, такий як гель.

"Деякі чоловіки хочуть бути частиною процесу прийняття рішень і робити свій внесок", - вважає доктор Анатоль Менон-Йохансон з благодійної організації сексуального здоров'я.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему