Клімкін назвав пропозицію посла ФРН щодо Донбасу "фарсом"

фрн Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ернст Райхель зробив своєрідне порівняння Донбасу та НДР

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував слова посла ФРН в Україні Ернста Райхеля щодо можливості виборів на Донбасі до "виведення російських військ".

"Два виборчих фарси під дулами російських автоматів - маємо дві окупаційні влади в окупованому Криму і на Донбасі. Фарсів досить!", - написав пан Клімкін в Twitter.

МЗС України також запросило пана посла дати пояснення щодо таких заяв.

Раніше в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" Ернст Райхель допустив, що вибори в окремих районах Донбасу можливі до "виведення російських військових".

На пряме питання, чи можливі такі вибори за присутності військових РФ, пан посол провів аналогію з часами Німецької демократичної республіки.

"Останні парламентські вибори в НДР, які мали замінити комуністичний режим, відбулись у присутності західної групи радянських військ і при старому комуністичному режиму", - заявив пан посол.

При цьому він наголосив, що вибори мають відбутися в умовах, що відповідають європейським стандартам, і тому безпека є однією з ключових умов.

Вдень у вівторок група депутатів Верховної Ради від різних фракцій зробили заяву, в якій засудили слова посла та закликали політиків проігнорувати запрошення на прийняття на честь 25 річниці дипломатичних відносин між країнами та відкриття посольства в Києві.

Також депутати закликали МЗС викликати посла для пояснення ситуації, що відомство і зробило у другій половині дня.

Українська сторона наполягає, що вибори в окремих районах Донбасу мають відбутись до виведення російських військ.

Росія заперечує наявність своїх військових на території Донбасу.

Новини на цю ж тему