Азаров у Москві сподівається на Трампа

азаров
Image caption Микола Азаров на презентації

Колишній прем'єр України Микола Азаров, який втік до Москви після відсторонення Віктора Януковича, сподівається, що нова адміністрація США разом з Росією прибере нинішню українську владу.

Пан Азаров у вівторок провів прес-конференцію у Москві, присвячену виходу його нової книги "Уроки Майдану".

"У мене дуже велика надія на те, що нова американська адміністрація, зваживши багато "за" та "проти", реалістично проаналізувавши ситуацію в Україні, змінить цю політику та буде шукати компроміс з РФ щодо врегулювання ситуації в Україні", - сказав він.

Першу свою книгу під назвою "Україна на роздоріжжі" Микола Азаров презентував рівно два роки тому у Москві.

Нова книжка складається із записів пана Азарова на сторінці у Facebook, які зроблені з кінця 2015 до кінця 2016 року. Він критикує політику нинішньої влади України та згадує дні Євромайдану.

Керівник уряду при Віктору Януковичу вважає, що для врегулювання конфлікту в Україні треба провести міжнародну конференцію за участі Росії, США та інших країн.

"Це може бути Китай, може бути Німеччина - вагомі країни, які можуть реально вплинути на ситуацію. Конференція дозволить випрацювати план переходу і відновлення демократичної законної влади в Україні", - пояснив він.

Під час презентації пан Азаров зробив низку гучних заяв. Зокрема, про втілення в Україні західного плану "Антиросія". Також він знову заявив про "геноцид у Донецьку", якому запобігла "тверда позиція Росії".

За логікою пана Азарова, нинішнє керівництво України не ухвалює самостійних рішень - це за нього роблять США.

Нова адміністрація США поки що не робила чітких обіцянок про політику щодо України та Росії.

Президент Трамп часто, проте дуже лаконічно заявляв, що хотів би хороших стосунків з Росією. Але застерігав, що не знає, чи складуться ці гарні стосунки.

Після загострення ситуації в Авдіїївці пан Трамп мав телефонну розмову з Петром Порошенком, в якій розповів про протистояння Росії та України.

Після цього стало відомо про підготовку візиту Петра Порошенка до США.

Новини на цю ж тему