Євгенія Кара-Мурза: іноземні лікарі шукають, чим отруїли її чоловіка

Євгенія Кара-Мурза
Image caption Євгенія Кара-Мурза

Політик і журналіст Володимир Кара-Мурза молодший вдруге за два роки опинився у лікарні. Дружина політика, Євгенія Кара-Мурза, в інтерв'ю BBC заявила, що ситуація знову нагадує навмисне отруєння.

За її словами, родина чекає відповіді ізраїльських і французьких експертів-токсикологів. Минулого разу пан Кара-Мурза заявляв, що його отруїли навмисно, і вимагав порушити кримінальну справу.

"У нього почастішало серцебиття - настільки сильно, що стало важко дихати. Його привезли у лікарню, а через кілька годин у нього знову стали відмовляти органи - так само, як минулого разу", - розповіла Євгенія Кара-Мурза.

Дружина політика зазначила, що офіційний діагноз - гостра інтоксикація невідомою речовиною.

За словами Євгенії, низку експертиз вже провели: відправили зразки волосся, нігтів і проби крові її чоловіка до Ізраїлю і Франції для токсикологічного аналізу.

"Його діяльність дратує багатьох людей. Вкрай складно припустити напевно, хто саме міг би стояти за цим. Але ми знаємо - ситуація в Росії нині така, що лідерів опозиції можуть застрелити прямо перед Кремлем, отруїти, кинути за ґрати. Все що завгодно може статися з людьми, які вирішили протистояти Путіну ", - заявила Євгенія Кара-Мурза в інтерв'ю BBC.

У травні 2015 року Кара-Мурза також потрапив до лікарні. Спершу лікарі підозрювали у нього ‎панкреатит, проте потім діагностували гостру ниркову недостатність. Тоді сам активіст, його колеги ‎та родичі припускали, що його могли отруїти.‎

‎35-річний Кара-Мурза-молодший раніше був заступником голови опозиційної російської партії ‎‎"Парнас", донедавна працював координатором фонду "Открытая Россия" Михайла Ходорковського.‎

Володимир Кара-Мурза також був близьким другом опозиціонера Бориса Нємцова, якого ‎застрелили у 2015 році в Москві.

Новини на цю ж тему