Суд визнав Навального винним у справі "Кіровлісу"

Олексій Навальний Копирайт изображения Reuters

Суд у Кірові вдруге визнав Олексія Навального і Петра Офіцерова винними у розкраданні "Кіровлісу" в 2009 році. Це випливає з мотивувальної частини вироку, передає із залу суду кореспондент Російської служби Бі-бі-сі.

Суддя Олексій Втюрін почав оголошувати вирок Навальному і Офіцерову. Покарання, яке призначать підсудному, суддя оголосить пізніше.

Офіцерова назвали співучасником.

"Навальний організував розкрадання чужого майна", - йдеться у вироку.

За словами пана Навального, за допомогою вироку влада намагається перешкодити його виборчій кампанії.

Наприкінці минулого року пан Навальний оголосив, що балотуватиметься у президенти Росії в 2018 році.

Пан Навальний говорив журналістам, що збирається продовжити кампанію, не зважаючи на вирок.

Президія Верховного суду направила справу на повторний розгляд після того, як ЄСПЛ задовольнив скаргу пана Навального і пана Офіцерова.

Минулого тижня прокурор Сергій Богданов запропонував засудити Навального до п'яти років умовно, а Офіцерова - до чотирьох років позбавлення волі, також умовно. Також їм загрожує штраф у 500 тисяч рублів (8,3 тисячі доларів) з кожного.

Пан Навальний не виключає, що його засудять до реального, а не умовного терміну. Він прибув до суду з речами, а в своєму блозі написав: "Немає нічого дурнішого, ніж сподіватися на авось і опинитися в СІЗО без речей".

На повторному процесі підсудні не визнали своєї провини і заявляли про намір оскаржити вирок, якщо він не буде виправдовувальним.

Суд вважає, що пан Навальний організував розкрадання коштів державного підприємства "Кіровліс" у 2009 році. Тоді він був радником губернатора Кіровської області Микити Білих.

Копирайт изображения Getty Images

У схемі нібито брала участь "Вятская лісова компанія" (ВЛК) під керівництвом бізнесмена Петра Офіцерова.

Суму збитку оцінюють у 16 мільйонів рублів.

У 2013 році пана Навального засудили до п'яти років позбавлення волі, а Офіцерова - до чотирьох. Пізніше Кіровський обласний суд замінив їм реальні терміни на умовні.

У лютому 2016 року Європейський суд з прав людини постановив, що політика засудили за злочин, який не відрізняється від законної підприємницької діяльності.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему