Росію попросили відмовитись від чемпіонату світу з біатлону

біатлон Копирайт изображения Getty Images
Image caption Чемпіонат світу мав пройти в Тюмені у 2021 році

Міжнародний союз біатлоністів запропонував Росії добровільно відмовитись від проведення чемпіонату світу з біатлону, який мав відбутись в Тюмені у 2021 році.

Таку пропозицію зробили на позачерговому з'їзді Міжнародного союзу біатлоністів (IBU). Відповідь від Росії чекають не пізніше 24 лютого.

У випадку, якщо російська сторона не погодиться відмовитись від чемпіонату, його заберуть примусово.

Деякі члени IBU вже на позачерговому засіданні хотіли винести на голосування питання про позбавлення Росії чемпіонату світу. Але врешті вирішили спочатку спробувати спокійно домовитись з Росією.

У міністерстві спорту Росії заявили, що розглянуть пропозицію разом з Союзом біатлоністів Росії та керівництвом Тюменської області.

У відомстві пообіцяли відповісти у встановлений строк.

На засіданні IBU також обговорювали можливість посилення покарання за допінг та збільшення дискваліфікації за його вживання до восьми років з чотирьох. Проте пропозицію відхилили.

Ці питання обговорювались на фоні підозр щодо вживання допінгу щодо деяких російських спортсменів.

Раніше з цієї ж причини Російський союз біатлоністів добровільно відмовився від проведення етапу кубку світу з біатлону в Тюмені.

Рішення ухвалили після публікації другої частини доповіді незалежного експерта Річарда Макларена про допінг у російському спорті і початку розслідування стосовно російських біатлоністів.

У цій частині доповіді стверджується, що з 2011 року у маніпуляціях з допінг-пробами брали участь тисячі російських спортсменів.

У доповіді йшлось, що система удосконалювалась під час лондонської Олімпіади 2012 року, чемпіонату світу 2013 року у Москві та зимових Олімпійський ігор у Сочі в 2014 році, щоб забезпечити отримання медалей російськими спортсменами.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему