Уряд Румунії витримав голосування про довіру

Демонстранти на Площі перемоги в Бухаресті 7 лютого Копирайт изображения Getty Images
Image caption Уряд скасував указ, який послабляє антикорупційні заходи, однак частина демонстрантів залишилися на вулицях

Румунський уряд пережив вотум недовіри, скликаний у парламенті після того, як масові акції протесту змусили його відкликати указ, що послабляв антикорупційні заходи.

Депутати від трьох партій правлячої коаліції утрималися, а опозиція не змогла набрати 50% голосів, необхідних для того, щоб висловити недовіру уряду.

На вихідні заплановані нові акціх протесту.

Хоча уряд Румунії скасував указ, який став приводом для протестів, однак протестувальники кажуть, що уряд показав себе не гідним народної довіри.

Вони також побоюються, що нове законодавство, яке пообіцяв прем'єр-міністр, коли скасовував указ, може містити деякі з тих же елементів в іншій формі.

Указ скасовував кримінальну відповідальність за зловживання посадами, за яких суми завданих збитків не перевизували €44,000 (£38,000; $47,500).

Багато румунів сприйняли його як спробу уряду уникнути покарання для багатьох чиновників, яких упіймали в межах антикорупційної кампанії.

Уряд наполягав, що така декриміналізація потрібна, щоб зменшити навантаження ан пенітенціарну систему країни.

Нинішні масові протести в Румунії - найбільші від революції 1989 року.

Копирайт изображения EPA
Image caption Критика президента у вівторок з трибуни парламенту змусила депутатів від коаліції покинути залу

Новини на цю ж тему