Сенат США затвердив Сешнса на пост генпрокурора

Джефф Сешнс Копирайт изображения AFP

Кандидата від президента Дональда Трампа Джеффа Сешнса, Сенат США затвердив генеральним прокурором країни.

За призначення проголосували 52 сенатори, проти - 47.

У середу республіканці проголосували проти виступу сенатора-демократа Елізабет Уоррен. Вона зачитувала в сенаті лист вдови Мартіна Лютера Кінга із критикою на адресу Джеффа Сешнса. Лист написали 30 років тому, коли Сешнсу відмовили в посаді федерального судді через його расистські коментарі.

Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнел перервав виступ пані Уоррен і заявив, що вона порушила правила палати, "піддавши сумніву поведінку іншого сенатора".

Напередодні голосування пан Трамп звинуватив конгресменів-демократів у затягуванні призначень міністрів і створенні перешкод для роботи його адміністрації.

Пан Сешнс став сьомим кандидатом із 21, якого затвердили в адміністрації.

"Білий хлопець"

Сенатора-республіканця від штату Алабама Джеффа Сешнса, висунув пан Трамп на пост генпрокурора ще в листопаді минулого року, відразу після перемоги на президентських виборах.

Сешнс 20 років є членом сенату, в палаті він очолює два підкомітети - з імміграції та стратегічних сил.

Йому приписують фразу, яку він сказав одному з темношкірих чиновників - про те, що йому варто бути обережнішим у розмові з "білими хлопцями". Цього чиновника пан Сеншс нібито назвав "хлопчиком". Але новий генпрокурор заперечує факт подібної розмови.

Пан Сешнс неодноразово заявляв про свою жорстку позицію щодо нелегальної міграції.

Раніше Джеффу Сешнсу довелося заперечувати свої симпатії до Ку-клукс-клану. На початку січня він звернувся до юридичного комітету сенату США і заявив, що звинувачення в тому, що він підтримував Ку-клукс-клан є помилковими. За його словами, він почуває відразу до ультраправої організації, а також до ідеології "переваги" білої раси.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему