Адвокат: Кара-Мурза-молодший вийшов із коми

Координатор "Відкритої Росії" Володимир Кара-Мурза-молодший
Image caption 2 лютого Володимира Кара-Мурзу-молодшого вдруге за два роки шпиталізували із симптомами отруєння.

Координатор "Відкритої Росії" Володимир Кара-Мурза-молодший, якого минулого тижня шпиталізували з ознаками "гострої інтоксикації невідомою речовиною", вийшов з коми, повідомив його адвокат Вадим Прохоров.

"Серцева функція майже повністю відновилася, відімкнений гемодіаліз, якийсь період Володя живе без апарату примусової вентиляції легенів, хоча повністю його не відключили", - написав Вадим Прохоров у Facebook.

Адвокат уточнив, що стан Володимира Кара-Мурзи залишається важким, він "не може говорити, але свідомо спілкується кліпанням очей".

Раніше дружина координатора "Відкритої Росії" Євгенія Кара-Мурза розповіла в інтерв'ю Бі-бі-сі, що у її чоловіка лікарі діагностували "гостру інтоксикацію невстановленою речовиною". За її словами, ситуація знову нагадує навмисне отруєння, і сім'я чекає результати від ізраїльських і французьких експертів-токсикологів.

2 лютого Володимира Кара-Мурзу-молодшого вдруге за два роки шпиталізували із симптомами отруєння. За повідомленнями близьких, його ввели в медикаментозну кому.

Вадим Прохоров нагадав, що заяву до правоохоронних органів пан Кара-Мурза подав ще в грудні 2015 року. Тоді він просив провести розслідування через попереднє отруєння, бо вважав, що це сталося навмисно.

Адвокат стверджує, що від моменту подачі заяви до другої шпиталізації слідчі не вживали активних дій.

У травні 2015 року у Кара-Мурзи діагностували гостру печінкову недостатність. Тоді після виписки з лікарні з Франції прийшли результати експертизи: у його організмі був перевищений вміст важких металів.

І тоді, і зараз прихильники пана Кара-Мурзи називають різке погіршення його стану замахом. Вони не уточнюють, хто це міг вчинити. Вони вважають, що отрута, яку використали, є рідкісною і малодоступною.

35-річний Кара-Мурза-молодший раніше був заступником голови опозиційної партії "Парнас", наразі координатор фонду "Відкрита Росія" Михайла Ходорковського.